راهنمای خرید

راهنمای اندازه‌ی پرده حمام استاندارد

راهنمای اندازه‌ی پرده حمام استاندارد

اگر تا به حال در حمامی دوش گرفته باشید که پرده‌اش خیلی کوتاه یا خیلی کم عرض باشد حتما متوجه شده‍‌اید سخت است مانع تراوش آب به تمام فضای حمام شوید. خوشبختانه پرده‌های حمام در اندازه‌های مختلفی ارائه می‌شوند که پاسخگوی طیف وسیعی از وان‌ها باشند. فقط باید قبل از خرید پرده حمام از اندازه مناسب آن مطمئن شوید.

قبل از اینکه پرده حمام بخرید باید برخی مواردی را اندازه گیری کنید که مطمئن شوید پرده مناسبی می‌خرید. این راهنما به شما کمک می‌کند سایز مناسب را تعیین کنید.

 

 

پرده حمام کد Ev-3389 v3 سایز 200×180 سانتی متر

ابعاد استاندارد پرده حمام

پرده‌های حمام برای وان‌هایی با طول 60 اینچ (150 سانتی‌متر) طراحی شده‌اند. در این مطلب 12 اینچ (سی سانتی‌متر) بیشتر نیز در نظر گرفته شده که اطمینان حاصل شود پرده به خوبی پاسخگوی نیاز پوشاندن فضا باشد. بنابراین بهترین عرض برای پرده خصوصا اگر از وان استفاده می‌کنید 180 سانتی متر است.

ابعاد استاندارد پرده حمام:

  • 175 در 175 سانتی‌متر
  • 175 در 180 سانتی‌متر
  • 180 در 180 سانتی‌متر
  • 180 در 200 سانتی‌متر

نحوه اندازه‌گیری عرض استاندارد پرده

اگر مطمئن نیستید که اندازه وان یا پرده شما مطابق استاندارد باشد می‌توانید به سادگی آن را اندازه بگیرید. برای عرض پرده، طول میله پرده را اندازه بگیرید و سی سانتی‌متر نیز به آن اضافه کنید. این اندازه‌ی اضافی برای این است که مطمئن باشید پرده از هر دو سمت به دیوار برسد و پارچه کافی برای چین پرده نیز وجود داشته باشد.

عرض دوش + 30 سانتی‌متر = عرض پرده

اندازه گیری ارتفاع پرده حمام مناسب

به طور کلی پیشنهاد نمی‌شود پرده به کف حمام برسد. اگرچه این مسئله ظاهرا برای پرده پنجره درست است اما برای پرده حمام حالت ایده‌آلی نیست. در حمام اگر پرده بیش از حد بلند باشد باعث ایجاد رطوبت و کپک می‌شوند. برای تشخیص مکان آویزان کردن پرده، از زیر میله پرده یا حلقه‌های پرده تا کف را اندازه بگیرید. تا بیست‌وپنج سانتی‌متر به خاطر وان از این مقداری که اندازه گرفته‌اید کم کنید تا مشخص شود پرده را کجا باید آویزان کنید. پرده‌هایی که از کنار جمع می‌شوند در هنگام جمع شدن کوتاه‌تر به نظر می‌آیند. در صورت لزوم میله پرده را دو تا پنج سانتی‌متر پایین‌تر نصب کنید که پرده خارج از لبه وان قرار بگیرد.

اندازه گیری پرده حمام برای دوش ایستاده

اگر برای یک دوش ایستاده پرده می‌خرید، باید توجه کنید که اندازه‌ گیری‌های آن متفاوت از مورد بالا خواهد بود.

ابعاد مورد نظر برای بیشتر دوش‌های ایستاده به صورت زیر است:

  • 125 در 200 سانتی‌متر
  • 140 در 200 سانتی‌متر
  • 180 در 200 سانتی‌متر

ارتفاع پرده حمام باید به قدری بلند باشد که اطمینان حاصل شود تمام آب به داخل فضای دوش هدایت می‌شود. از پایین میله پرده یا حلقه‌های پرده تا کف را اندازه بگیرید و پنج سانتی‌متر از آن کم کنید.

اگر فروشگاه مورد نظرتان پرده‌ای با این سایز نداشت، نزدیک‌ترین اندازه را انتخاب کنید. درباره پرده‌هایی که دارای برش‌های تیز و نوارهای اندازه گیری و دسته ثابت هستند همواره می‌توانید پرده را طبق نیاز تنظیم کنید. عرض دوش را اندازه بگیرید و سی سانتی‌متر به آن اضافه کنید و پرده را مطابق اندازه برش دهید.

میله پرده را کجا قرار دهید

با اینکه هیچ کتاب و قانونی برای تنظیم ارتفاع استاندارد میله پرده حمام وجود ندارد اما راهنماهایی برای این کار وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها رجوع کنید.

به طور کلی باید پرده را طوری آویزان کنید که لبه پایینی آن حداقل دو تا پنج سانتی متر بالاتر از کف حمام قرار بگیرد. پرده‌هایی که زیادی بلند باشند در قسمت آستردوزی شده یا در فضای بین چین‌ها محل  مناسبی برای رشد قارچ و کپک ایجاد می‌کنند. پرده‌هایی که روی زمین کشیده می‌شوند خطر سکندری خوردن ایجاد می‌کنند و علاوه بر این در هنگام تمیز کردن کف حمام نیز جلوی راه را می‌گیرند.

5 سانتی‌متر + طول پرده حمام + اندازه قلاب= ارتفاع میله پرده

با در نظر گرفتن یک پرده حمام استاندارد که حدود دو متر ارتفاع داشته باشد و با اضافه کردن حداقل 5 سانتی‌متر، به اندازه ایده‌آل ارتفاع میله پرده خواهید رسید. اگر ارتفاع پرده شما 180 سانتی‌متر است، میل پرده باید در حدود ارتفاع 185 تا 190 سانتی‌متر از کف زمین نصب شود.

یک توصیه سرانگشتی برای آویزان کردن میله پرده

پرده‌های حمام اندازه‌های متفاوتی دارند به همین خاطر همیشه قبل از اینکه تصمیم بگیرید کجا را برای نصب براکت‌های میله پرده سوراخ کنید بهتر است اندازه پرده را تعیین کنید.

قلاب نیز بین میله پرده و لبه بالایی پرده فاصله‌ای ایجاد می‌کند که به طول کلی پرده افزوده می‌شود. پس همیشه بخاطر داشته باشید که این اندازه را در محاسبات خود در نظر بگیرید.

در هنگام نصب براکت‌های دائمی، بهتر است ابتدا از یک طناب کشی استفاده کنید تا ارتفاع مناسب را پیدا کنید. طناب کشی را می‌توان به سادگی چندین بار تنظیم کرد. هنگامی که ارتفاع دقیق را پیدا کردید می‌توانید روی دیوار علامت بزنید و براکت‌ها را در محل مناسب نصب کنید.

منبع: لاینن استور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *