دکوراسیون

نحوه نصب آینه بدون قاب روی دیوار

آینه بدون قاب

در دنیای امروز آینه‌ها نقش عمده‌ای در زندگی انسان‌ها پیدا کرده‌اند. نقشی که روز به روز پر رنگ‌تر هم می‌شود. آینه‌ها صادقانه‌ترین اجسامی هستند که در دنیا وجود دارند. همه چیز را همان طوری که هست نشان می‌دهند علاوه‌بر آن به زیبایی محیط اطراف، روشنایی بیش‌تر محیط و بزرگ‌تر نشان دادن آن کمک بسیار زیادی می‌کنند. پس وجود آن‌ها آرامشی خاص را به محیط خانه‌ها می‌بخشد، آرامشی که شاید همه آن را حس نکنند. آینه بدون قاب هم یکی از انواع آینه‌ها می‌باشد که وجودش مایه آرامش و زیبایی می‌باشد. با نصب آینه بدون قاب روی دیوار ، به دیوار بی روح خود جانی دوباره ببخشید و زیبایی را به منزل خود دعوت کنید.

با وجود این‌که آینه بدون قاب در اطرافش قابی وجود ندارد، اما همین سادگی آینه آن را به یک جسم زیبا و شیک تبدیل کرده است.

جنس آینه و محکم بودن آن بسیار مهم است مخصوصا در آینه بدون قاب که نگهدارنده و قاب ندارد. آینه‌های بدون قاب دلفین دارای جنس محکم و ماندگاری بسیار بالایی هستند، شفافیت بسیار بالا و سطح بدون موج آینه هم باعث دوچندان شدن زیبایی این آینه‌ها شده است. ساخت آینه‌های دلفین توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شده است و از بهترین مواد اولیه برای ساخت آن استفاده شده است که آن را به انتخابی مطمئن و ماندگار تبدیل کرده است.

نصب آینه بدون قاب روی دیوار

نصب آینه بدون قاب روی دیوار

برای نصب آینه بدون قاب روی دیوار باید این کار را به خوبی بلد باشید که بتوانید بدون مشکل آن را نصب کنید. نحوه نصب آینه بدون قاب روی دیوار را به دو صورت شرح می‌دهیم:

نصب آینه بدون قاب روی دیوار به وسیله‌ی چسب سیلیکونی

برای نصب آینه بدون قاب روی دیوار با استفاده از چسب سیلیکونی باید در خرید چسب نهایت دقت را داشته باشید و بهترین چسب سیلیکونی موجود را بخرید. برای این‌که از خرید چسب اطمینان حاصل کنید، به فروشنده‌ی مورد نظر موارد استفاده از چسب را بگویید که بهترین نوع آن و همینطور توضیحاتی درباره آن به شما بدهد.

بعد از خرید چسب محکم و قابل استفاده برای نصب آینه بدون قاب روی دیوار، باید یک نگهدارنده هم برای ثابت کردن آینه به دیوار مورد نظر تهیه کنید.

می‌توانید از دو تخته چوب به عنوان نگهدارنده استفاده کنید به شرطی که ارتفاع چوب‌ها یکسان باشد و سطح آن به گونه‌ای باشد که آینه را به راحتی روی آن قرار دهید طوری که احتمال افتادن آن اصلا وجود نداشته باشد. ارتفاع چوب‌ها هم به صورتی باشد که از زمین تا قسمت پایین آینه را در بگیرد.

توجه داشته باشید که محل نصب آینه بدون قاب روی دیوار به صورت تراز و به موازات زمین باشد. برای این کار از یک وسیله برای تراز کردن استفاده کنید. ابتدا چوب‌ها را قرار دهید بعد از آن آینه را روی آن‌ها بگذارید و بعد از آن تراز را روی قسمت بالایی آینه قرار دهید که مطمئن شود آینه کج نیست و جای مناسبی دارد. با نصب آینه به صورت کاملا صاف زیبایی آینه و همینطور منزل خود را بیشتر کنید. همواره سعی کنید برای وصل کردن انواع تابلو‌ها و آینه‌ها به تراز بودن آن‌ها دقت کنید.

برای نصب آینه بدون قاب روی دیوار ابتدا شروع به چسباندن چسب در پشت آینه کنید ابتدا آن را زمین بگذارید سپس از قسمت بالای آینه شروع به چسب زدن به صورت ردیفی کنید. مراقب باشید که فاصله ردیف ها از یکدیگر زیاد نشود ، حدود 5 سانتی متر باشد کفایت می‌کند.

حال آینه را روی چوب‌ها قرار دهید و شروع به چسباندن آن به دیوار کنید به صورتی که آینه را به دیوار فشار دهید ، با این کار چسب در پشت آینه پخش می‌شود و راحت‌تر می‌چسبد. سعی کنید یک الی دو دقیقه آینه را به دیوار فشار دهید که کاملا بچسبد.

در نصب آینه بدون قاب روی دیوار توجه داشته باشید که فشار زیادی به آینه نیاورید که آینه شکسته نشود و چسب‌ها از کنار آینه بیرون نزند. آینه بدون قاب دلفین با استحکام بالایی که دارد کار چسباندن را راحت‌تر می‌کند و نیازی نیست که نگران شکستن یا ترک برداشتن آن باشید. با خرید آینه دلفین نصب راحت‌تری را تجربه کنید.

در مرحله‌ی آخر نصب آینه روی دیوار می‌توانید به وسیله‌ی چسب نواری گوشه‌های آینه را بچسبانید که آینه کاملا به دیوار بچسبد. بعد از 24 ساعت چسب‌های نواری و چوب‌ها را بردارید خواهید دید که آینه بدون قاب محکم به دیوار چسبیده است.

نصب آینه بدون قاب به وسیله‌ی پیچ

نصب آینه بدون قاب روی دیوار با استفاده از پیچ مختص آینه‌هایی می‌باشد که خود دارای سوراخ‌هایی برای نصب به وسیله‌ی پیچ هستند.

در این روش هم برای نصب آینه بدون قاب روی دیوار باید دو عدد چوب و یک تراز داشته باشید که مکان آینه را کاملا دقیق مشخص کنید و بتوانید بدون مشکلی آن را نصب کنید.

دقت داشته باشید که هنگام خرید این نوع از آینه‌ها که خود دارای سوراخ برای نصب هستند ، همراه با آینه به شما چند عدد پیچ و رول پلاک مخصوص اینه ، پیچ‌هایی که برای پوشاندن پیچ به صورت دکوری هستند و همین طور محافظ پلاستیکی برای آینه که کار آن جلوگیری از آسیب رساندن پیچ‌ها به آینه است.

برای شروع نصب آینه در ابتدا چوب‌ها را در محل مورد نظر کنار دیوار بگذارید و آینه را روی آن نگه دارید، سپس به وسیله‌ی یک مداد که از داخل سوراخ‌ها رد کردید محل نصب پیچ‌ها را بر روی دیوار مشخص کنید.

در مرحله‌ی بعدی رول پلاک‌ها را در نقطه‌های مشخص شده درون دیوار وصل کنید. سوراخ کردن دیوار و وصل کردن رول پلاک‌ها معمولا به وسیله‌ی دریل انجام می‌شود.

حالا که رول پلاک‌ها را نصب کردید اکنون آینه را در جای خود قرار دهید و محافظ‌های پلاستیکی آینه را درون سوراخ‌ها بگذارید و بعد از آن پیچ‌ها داخل محافظ‌های پلاستیکی آینه قرار دهید و به وسیله‌ی پیچ گوشتی آن‌ها را محکم کنید. توجه داشته‌ باشید که پیچ‌ها را خیلی سفت نکنید.

در مرحله‌ی آخرپیچ‌های دکوری را روی این پیچ‌ها بگذارید و با دست آن را محکم کنید. چوب‌های نگهدارنده را بردارید و از آینه‌ای نصب کرده‌اید نهایت استفاده را ببرید.

با استفاده از این دو روش نصب آینه بدون قاب روی دیوار به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

نکات مهم برای نصب آینه بدون قاب

 • با توجه به اینکه آینه بدون قاب برای نصب راحت قاب یا گیره‌ای ندارد ، هنگام نصب آن کاملا دقت کنید که آینه محکم شده باشد.
 • هنگام نصب آینه بدون قاب روی دیوار دقت کنید که آینه را خیلی پایین یا خیلی بالا نصب نکنید سعی کنید فاصله‌ی آینه تا زمین کاملا مناسب باشد که اعضای خانواده بتوانند تصویر خود را در آینه ببینند.
 • آینه‌ی تراش خورده و بدون قاب انتخابی مناسب و زیبا برای دیوار‌های بزرگ می‌باشد. محل نصب آینه‌ها هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. به طور مثال: آینه‌های دکوراتیو را معمولا در قسمت بالای شومینه نصب می‌کنند.
 • اگر مقابل آینه‌ای که نصب کرده‌اید میز قرار می‌دهید توجه داشته باشید که سطح میز کاملا مقابل آینه قرار بگیرد و برای زیبایی بیشتر از وسایل تزیینی و زیبا روی میز استفاده کنید زیرا آینه آن را به خوبی منعکس می‌کند و زیبایی وسایل را دو چندان می‌کند.
 • انعکاس نور در آینه‌های بدون قاب بیشتر از آینه‌های دیگر می‌باشد زیرا وجود قاب‌های ضخیم و بزرگ در اطراف آینه مانع انعکاس کامل آینه می‌شود.
 • آینه‌های بدون قاب در شکل‌های مختلفی برش خورده‌اند و ساخته شده‌اند و تنوع بالایی برای انتخاب کردن دارند. به طور مثال: آینه بدون قاب گرد ، مستطیل ، قدی و …
آینه دلفین مدل ۷۰۵۰

– آینه‌های بدون قاب قابل استفاده در تمام قسمت‌های منزل شما می‌باشند و می‌توانید در هر قسمتی از منزل  که دوست داشتید آن را نصب کنید.

آینه‌های بدون قاب دلفین در برابر کیفیت و کارایی بسیار بالایی که دارند قیمت  بسیار مناسبی دارند و بهترین گزینه برای خرید می‌باشند. در محیط‌های مرطوب مانند حمام و دستشویی کاملا مقاوم هستند و می‌توانید به راحتی آن‌ها را بشویید بدون اینکه آسیبی به آینه یا قسمت پشت آینه وارد شود.

مکان‌یابی نصب آینه

 1. اگر در منزل خود اتاق کوچکی دارید که دوست دارید بزرگ‌تر از این باشد به راحتی می‌توانید با نصب آینه روی دیوار باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق شوید. سعی کنید که آینه مربوطه بزرگ باشد و آن را در قسمت مرکزی اتاق نصب کنید که آینه به صورت نقطه کانونی باشد و جلوه و شکوه بیش‌تری داشته باشد.
 2. برای نصب آینه بدون قاب روی دیوار سعی کنید آینه روبروی پنجره باشد. با این کار زیبایی منزل شما دو چندان خواهد شد.
 3. با نصب آینه دو آینه روبروی یکدیگر دکوراسیون منزل خود را مدرن و شیک کنید.
 4. آینه‌ها در جاهای تاریک و بی روح نصب نکنید بلکه در جایی نصب کنید که زیبایی منزل شما را بیشتر از قبل کنند و توجه همگان را به خود جلب کنند.
 5. آینه‌هایی که اندازه کوچک‌تری دارند باعث افقی به نظر رسیدن فضا می‌شوند و استفاده از آن‌ها در سالن‌های کوچک پیشنهاد می‌شود.

با خرید آینه بدون قاب دلفین ، خاص بودن را تجربه کنید.

آینه دلفین مدل N-T-7050

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *