دکوراسیون

همه چیز درباره طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار

آینه با قاب

آینه‌ها یکی از زیباترین وسایلی هستند که می‌توان گفت وجود آن‌ها در هر مکانی لازم است. این وسایل درخشان مانند نهر زلالی هستند که می‌توانید تصویر خود را در آن ببینید، که وجود آن باعث آرامش شما می‌شود و همواره مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد. آینه‌ها در انواع گوناگونی ساخته شده‌اند مانند: آینه بدون قاب ، آینه با قاب  ، آینه دکوراتیو و … که نحوه نصب کردن آن‌ها و مکان مناسب برای نصب آن‌ها بسیار مهم می‌باشد. طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار هم یکی ازمهم‌ترین کارهایی می‌باشد که باید آن را به خوبی بلد باشید. امروزه به هر منزلی که بروید بدون شک چندین آینه را در قسمت‌های مختلف آن خواهید دید.

هنگامی که می‌خواهید دکوراسیون منزل خود را بسازید حتما از آینه‌ها برای دکوراسیون منزل خود استفاده خواهید کرد پس بهتر است طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار، طریقه نصب آینه بدون قاب روی دیوار و سایر آینه‌ها را به خوبی بلد باشید که بتوانید دکوراسیون خود را به زیبایی تغییر دهید.

توجه داشته باشید که آینه‌ها به هر شکلی که باشند تاثیرات بسیار زیادی در محیط خواهند داشت. به طور مثال: باعث روشن‌تر شدن محیط می‌شوند ، محیط را بزرگ‌تر از حالتی که هست نشان می‌دهند ، باعث آرامش افراد می‌شود و…

همواره به این نکته توجه داشته باشید که چه نوع آینه‌ای را استفاده می‌کنید زیرا آینه‌ها باید با محیط متناسب باشند. به طور مثال برخی آینه‌ها را نمی‌توانید آویزان کنید یا برخی دیگر از آینه‌ها فقط برای آویزان کردن مناسب هستند. پس در انتخاب آینه‌ها همواره دقت داشته باشید.

اگر قصد خرید آینه برای منزل خود را دارید ، می‌توانید از آینه‌های دلفین استفاده کنید. آینه‌های دلفین دارای سطح صاف و درخشانی هستند ، از بهترین مواد اولیه برای ساخت آن‌ها استفاده شده است ، مراحل ساخت آن‌ها تحت نظر کارشناسان ماهر و حرفه‌ای انجام شده است ، ماندگاری بسیار بالایی دارند و ظاهری بسیار زیبا و دلنشین دارند.

آینه دلفین مدل F2 کد ۱۰۴۱

آموزش طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار

طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار بسیار مهم می‌باشد و باید به خوبی این کار را انجام دهید. اگر طریقه نصب آینه روی دیوار را به درستی انجام ندهید ممکن است به آینه آسیب وارد کنید یا اینکه بعد از نصب کردن آن ممکن است آینه بیفتد و بشکند.

طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار به شرح زیر می‌باشد:

نکات مهمی برای نصب آینه به دیوار وجود دارد که همواره باید به آن‌ها توجه کنید:

 • آینه باید دارای یک قلاب باشد که به آسانی بتوانید آن را نصب کنید. آینه‌های دلفین همگی قابلیت نصب خوبی دارند و می‌توانید آن‌ها را به تنهایی نصب کنید و از کیفیت بالای آن‌ها لذت ببرید.
 • نکته‌ی مهمی که در طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار باید به آن توجه کنید شیب آینه می‌باشد. به طور مثال اگر می‌خواهید قسمت زیادی از منزل شما درون آینه انعکاس پیدا کند باید آینه را در قسمت بالایی دیوار منزل خود با شیبی که به سمت پایین است نصب کنید.
 • قبل از نصب کردن آینه بر روی دیوار باید به جنس دیوار مورد نظر هم بسیار توجه کنید زیرا نصب کردن آینه بر روی دیوار گچی با نصب کردن آینه بر روی دیوار بتنی کاملا متفاوت می‌باشد و باید از ابزار‌ها مخصوص برای سوراخ کردن دیوارها استفاده کرد.
 • اگر اتاق شما سقف بلندی دارد می‌توانید از آینه‌های عمودی برای اتاق استفاده کنید و اگر اتاق بزرگی دارید می‌توانید برای آن ، آینه‌های افقی تهیه کنید. آینه‌های دلفین به هر صورتی که بخواهید وجود دارند و به راحتی می‌توانید آینه‌ی مورد نظر خود را تهیه کنید.
 • طریقه نصب آینه روی دیوار بالای تخت بسیار مهم می‌باشد زیرا اشتباه در نصب این آینه ممکن است برای شما خطرات زیادی داشته باشد پس بهتر است برای نصب آینه در این قسمت بسیار دقت کنید یا افراد کاربلد و متخصص بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.
 • طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار به وزن آینه‌ی مربوطه هم بستگی دارد. برای نصب کردن آینه‌های سنگین‌تر باید از وسایل دیگری استفاده کنید که تحمل وزن آینه را داشته باشند و بتوانید با خیالی راحت و بدون ترس از افتادن آینه ، آن را نصب کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای نصب آینه

برای نصب کردن هر نوع وسیله‌ای به دیوار از ابزارهای مخصوصی استفاده می‌شود.

برای نصب کردن انواع آینه‌ها باید با ابزارهای مختلف به خوبی آشنا شوید و بدانید که از کدام یک آن‌ها استفاده کنید. ابزار‌های مناسبی که برای نصب کردن وجود دارند به شرح زیر می‌باشند:

 • رولپلاک: رولپلاک‌ها از جنس پلاستیک هستند و برای آینه‌هایی با وزن کم و متوسط مناسب هستند. طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار به وسیله‌ی رولپلاک کار سختی نمی‌باشد فقط کافی است به کمک مته یک سوراخ در دیوار به وجود آورید. بعد از آن بست را داخل سوراخ بگذارید و بعد از آن به وسیله‌ی یک پیچ آن را محکم کنید. بعد از آن به کمک قلابی که در پشت آینه قرار دارد آینه را به خوبی نصب کنید. فراموش نکنید که برای محکم نصب شدن آینه از دو رولپلاک و پیچ استفاده کنید و آ‌ن‌ها را به کمک چکش محکم کنید.
پیچ و رولپلاک
 • بست پیچی فرو رونده: این نوع بست فروش بالایی دارد و برای کارهای زیادی از آن استفاده می‌شود. طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار به کمک بست پیچی فرو رونده به این صورت است که ابتدا به کمک پیچ گوشتی یا مته‌هایی که به دریل وصل هستند ، این بست را در دیوار قرار دهید و بعد از آن می‌توانید به راحتی آینه را نصب کنید. این نوع بست برای آینه‌هایی که وزن سنگینی دارند مناسب می‌باشد. توجه داشته باشید که از این نوع بست علاوه بر نصب آینه ، برای نصب کردن قاب عکس‌ها ، تابلوهای اعلانات و … استفاده می‌شود. ماندگاری بالای آینه‌های دلفین باعث می‌شود که تا مدت‌ها از آن استفاده کنید بدون اینکه ظاهر خود را از دست بدهند یا خراب شوند و هر لحظه که خواستید هم می‌توانید به راحتی آن را جابجا کنید و در محل دیگری قرار دهید.
 • میخ: طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار به وسیله‌ی میخ بسیار راحت می‌باشد اما دقت داشته باشید که برای آینه‌های با وزن زیاد مناسب نمی‌باشد و معمولا برای آینه‌های سبک بکار می‌رود. کافی است به وسیله‌ی چکش ، میخ را به دیوار وصل کنید سپس آینه را به راحتی نصب کنید.

علاوه بر مواردی که گفته شد ابزارهای دیگری هم وجود دارند که متناسب با جنس دیوار و وزن آینه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته فراموش نکنید که نحوه‌ی نصب آینه‌های بدون قاب کاملا متفاوت می‌باشد.

طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار مناسب

درست است که طریقه نصب آینه روی دیوار و نصب درست آینه بسیار مهم می‌باشد اما جایی که قرار است آینه را به آن نصب کنید هم بسیار مهم می‌باشد. به طور مثال اگر  طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار را به درستی انجام داده باشید و بسیار محکم و ایمن آینه را نصب کرده باشید اما این آینه در جای مناسبی نباشد که فایده‌ی چندانی ندارد و زیاد به چشم نمی‌آید. بعد از معرفی چند نوع ابزار برای نصب کردن آینه‌ها بهتر است به معرفی مکان‌های مناسب برای نصب آینه بپردازیم که با این قسمت‌ها به خوبی آشنا شوید.

مکان‌های مناسب برای نصب آینه به شرح زیر می‌باشند:

 • نزدیک درب ورودی: طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار نزدیک درب ورودی مانند نصب آینه در قسمت‌های دیگر می‌باشد با این تفاوت که این قسمت یکی از مناسب‌ترین قسمت‌ها برای نصب آینه می‌باشد. شما می‌توانید قبل از بیرون رفتن از منزل خود را در این آینه ببینید و از مناسب بودن ظاهر خود مطمئن شوید و با خیالی راحت از خانه بیرون بروید. توجه داشته باشید که معمولا از آینه‌های قدی برای این قسمت استفاده می‌کنند و در کنار آن معمولا یک میز با اندازه‌ی کوچک قرار می‌دهند که کاربرد زیادی دارد. به طور مثال برای قرار دادن وسایل مهم ، وسایل دکوری برای زیبایی بیشتر و … از آن استفاده می‌شود.
آینه دلفین مدل w801W
 • راهرو: با دانستن طریقه نصب آینه با قاب روی دیوار راهرو ، می‌توانید این دیوار را زیبا کنید و دکوراسیون خود را به خوبی تغییر دهید. معمولا راهروهای بلند را کسی دوست ندارد و در آن توقف نمی‌کند اما بهتر است با نصب یک آینه در این قسمت ، راهروی منزل خود را دلنشین کنید زیرا این قسمت ، ورودی منزل می‌باشد و بسیار مهم است پس همواره به آن توجه داشته باشید.
 • اتاق خواب: طریقه نصب آینه روی دیوار اتاق خواب بستگی به مدل آینه دارد و باید به خوبی نصب شود. معمولا در همه‌ی اتاق خواب‌ها از آینه استفاده می‌شود و علاوه بر زیبایی که دارد باعث آرامش افراد می‌باشد. توجه داشته باشید که بهتر است آینه را روبروی پنجره قرار دهید که جلوه‌ی بیشتری داشته باشد.
آینه دلفین مدل ZY-203-AB

علاوه بر قسمت‌هایی که گفته شد می‌توانید آینه‌ها را در سرویس بهداشتی ، بالای شومینه ، بالای میز و … نصب کنید.

دلفین آینه‌های مختلفی را طراحی کرده است که مناسب برای همه‌ی قسمت‌ها می‌باشد ، می‌توانید با مراجعه به سایت دلفین ایران چند نمونه از آن‌ها را انتخاب کنید و سفارش دهید و از انتخاب بی نظیر خود لذت ببرید.

با خرید آینه‌های دلفین ، زندگی خود را زیبا‌تر کنید.

آینه دلفین کد N-R-8060

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *