دکوراسیون

آموزش ساخت جالباسی دیواری

جالباسی دیواری

جالباسی یک وسیله‌ی کاربردی و مهم در منزل می‌باشد که از آن برای آویزان کردن لباس‌ها استفاده می‌شود. جالباسی‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها مناسب یک فضا و محل خاص می‌باشند. دارای مدل‌های گوناگونی مانند: جالباسی دیواری ، ایستاده و پشت دری هستند که از جنس‌های متفاوتی مانند: جنس چوبی، فلزی، پلاستیک یا ترکیبی از آن‌ها ساخته شده‌اند. به طور مثال برای ساخت جالباسی دیواری معمولا از چوب یا فلز استفاده می‌شود که استحکام بیشتری دارند. جالباسی دیواری برای محیط‌های کوچک بسیار مناسب می‌باشد و از یک تخته چوب یا فلز که روی آن چند قلاب نصب شده است، ساخته شده است. جالباسی دیواری دلفین در طرح‌های مختلف و زیبایی وجود دارد، از بهترین مواد اولیه برای ساخت آن استفاده شده است و ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد و یک انتخاب بی‌نظیر برای شما به حساب می‌آید.

آویز حوله دلفین کد ۳۰۸-۴C - جالباسی دیواری

ساخت جالباسی دیواری

برای ساخت جالباسی دیواری  می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که به توضیح چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم:

روش اول

به کمک دستگاه‌های برش، خراطی و رنده می‌توانید به راحتی شروع به ساخت جالباسی دیواری کنید. باید بعد از ساختن قلاب‌های چوبی آن‌ها را به تخته‌ی چوبی که حالت پایه دارد، بچسبانید.

برای ساخت جالباسی دیواری در ابتدا باید قلاب‌ها را بسازید. چوب مورد نظر را به وسیله‌ی دستگاه برش به خوبی برش دهید. بعد از آن به وسیله‌ی دستگاه خراطی قطعه‌ی چوبی را به قلاب‌های چوبی با اندازه‌ی کوچک‌تر تقسیم کنید. بعد از آن این قطعه‌ها را به وسیله‌ی رنده گرد کنید، توجه داشته باشید که این کار را به وسیله‌ی فرز دستی یا میز هم می‌توانید انجام دهید. سپس به کمک دستگاه خراطی ساخت قلاب را شروع کنید. بعد از ساخت قلاب، آن‌ها را روی یک دریل ستونی محکم وصل کنید و به کمک سنباده آن‌ها را با دقت و حوصله سنباده کاری کنید.

حال نوبت به درست کردن تخته‌ی چوبی برای پایه می‌رسد. این صفحه‌ی چوبی را با هر طولی که مد نظر دارید و عرض 10 سانتی متر برش دهید. لبه‌های آن را به کمک اره‌ی عمود بر برش دهید. بعد از برش زدن لبه‌های صفحه را با استفاده از سنباده‌ی نواری گرد و یکنواخت کنید، این کار باعث زیبایی بیشتر جالباسی دیواری می‌شود.

بعد از آماده شدن تخته‌ی چوبی با توجه به اندازه‌ی پایه‌ی قلاب آن را سوراخ کنید، سپس قلاب را به وسیله‌ی چسب بچسبانید، قسمت‌های اضافی پایه‌ی قلاب را به وسیله‌ی اره‌ی نواری برش دهید.

بعد از تمام شدن ساخت جالباسی دیواری ، برای براق شدن جالباسی دیواری و زیبایی بیش‌تر آن به وسیله‌ی روغن‌های مخصوص چوب آن را براق و زیبا کنید.

رخت آویز دلفین کد ۸۶ - جالباسی دیواری

قسمت نزدیک درب ورودی منزل یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها می‌باشد و منظم بودن آن قسمت هم بسیار اهمیت دارد. معمولا هنگام ورود و خروج اولین وسیله‌ای که نیاز داریم سویچ ماشین و کلید در می‌باشد که اگر در قسمت نزدیک درب ورودی باشد امکان فراموش کردن آن از بین می‌رود، وجود یک آینه هم در این قسمت برای نگاه کردن به خود و اطمینان از مناسب بودن ظاهر لازم می‌باشد اگر آینه همراه با شلف هم باشد که کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت.

جالباسی همراه با آینه و شلف

روش دوم

شما می‌توانید شروع به ساخت جالباسی دیواری کنید که هم دارای آینه باشد و هم شلف داشته باشد. با ساخت جالباسی دیواری به این طرح باعث زیبایی بیش‌تر محیط و نظم بخشیدن به آن شوید.

وسایلی که برای ساخت جالباسی دیواری با این مدل مورد نیاز است:

آینه‌ی دایره‌ای با قطر 30 سانتی متر، تخته‌ی چندلایه، میخ با اندازه  2.5 سانتی‌متر، میله‌ی چوبی که به عنوان قلاب بکار می‌رود، چسب محکم، چکش، دریل برقی، اره مویی و متر برای اندازه‌گیری.

در ابتدا برای ساخت جالباسی دیواری به یک تخته‌ی چوبی برای قسمت پشت کار و به اندازه‌ای که مد نظر دارید و یک تخته کوچک‌‌تر هم که برای شلف مناسب باشد را تهیه کنید. سپس محلی که قرار است شلف و میله‌ها به آن وصل شوند را علامت‌گذاری کنید که محل دقیق آن کاملا مشخص باشد. فاصله‌ی مناسب برای نصب شلف در 15 سانتی‌متری پایین تخته می‌باشد و همچنین وجود فاصله‌ی 8 سانتی‌متر بین سوراخ‌های آویز و شلف فاصله‌ی مناسب و استانداردی می‌باشد. فاصله‌ی بین سوراخ‌ها 5 سانتی‌متر باشد که به راحتی امکان آویزان کردن وسایل وجود داشته باشد.

بعد از مشخص کردن فاصله‌های استاندارد، با استفاده از دریل شروع به سوراخ کردن محل آویز‌ها کنید.

در این مرحله از ساخت جالباسی دیواری باید شلف را نصب کنید به این صورت که ابتدا سه عدد میخ را با فاصله‌های هم اندازه از یکدیگر به وسیله‌ی چکش روی خط شلف که مشخص کرده بودید محکم کنید طوری که سر میخ‌ها از سمت جلوی تخته بیرون بزند، این میخ‌ها پایه‌هایی برای حمایت شلف هستند. سپس قسمتی از شلف را که قرار است به تخته بچسبد را آغشته به چسب کنید و آن را به قسمت بالایی میخ‌ها بچسبانید و محکم فشار دهید که کاملا بچسبد.

میخ‌هایی که به صورت پایه هستند برای حمایت شلف

مرحله‌ی بعدی ساخت جالباسی دیواری نصب آویز‌ها می‌باشد، ابتدا به وسیله‌ی اره مویی شروع به برش زدن میله‌ی چوبی به قسمت‌های 8 سانتی متری کنید. سپس آن‌ها را در سوراخ‌های ایجاد شده فرو کنید و اگر به سختی وارد شدند به کمک چکش آن‌ها را محکم کنید.

در مرحله‌ی بعدی ابتدا مرکز تخته را با دقت پیدا کرده و علامت‌گذاری کنید سپس قسمت پشت آینه را آغشته به چسب کنید و آن را در محل مشخص شده بچسبانید. سپس چند ساعت جسم سنگینی را روی آینه قرار دهید و آن را جابجا نکنید که به خوبی به سطح تخته بچسبد.

ساخت جالباسی دیواری را به دو صورت یاد گرفتید و می‌توانید به راحتی با تهیه وسایل مورد نیاز آن‌ها را بسازید و دکوراسیونی شیک در منزل داشته باشید زیرا جالباسی دیواری باعث نظم بخشیدن به محیط منزل شما می‌شود و طرح‌های زیبای آن هم باعث زیبایی بیشتر محیط می‌شود.

جالباسی دیواری دلفین با کیفیت بسیار بالا، قیمت مناسب و مدل‌های متفاوتی وجود دارد که قابل استفاده در تمام قسمت‌های منزل می‌باشد.

رخت آویز دلفین کد ۳۲۸ - جالباسی دیواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *