حمام و سرویس بهداشتی

4 توصیه برای بزرگ به نظر رسیدن حمام

اینکه کاری کنید یک حمام کوچک، مرتب و تمیز و حتی زیبا به نظر برسد غیرممکن است، درست است؟ اشتباه است! اگر روی راه‌حل‌های هوشمند ذخیره کردن تمرکز کنید و با رنگ‌ها و مد جسورانه برخورد کنید، می‌توانید فضایی خلق کنید که هم کاربردی باشد و هم بدون هزینه زیادی مطابق مد روز باشد. یا همان کمد و فضایی که قبلا بود، راه‌هایی برای بزرگ به نظر رسیدن حمام وجود دارد.

در اینجا رازهای هوشمندی وجود دارد از راه‌حل‌های ذخیره کردن گرفته تا روش‌های مد روز و جذاب، که کمک می‌کنند از این اتاق کوچک حداکثر استفاده را ببرید.

گام اول: برای بزرگ به نظر رسیدن حمام ذخیره‌سازی را یاد بگیرید.

ذخیره سازی وسایل در حمام

به گفته یک طراح داخلی بعد از اینکه دستمال‌توالت و مواردی خریدید که فعلا نیازی نیست در دستشویی و در دسترس باشند، باید کمد یا فضای ذخیره مناسب برای آن‌ها پیدا کنید.

چگونه تصمیم می‌گیرید که واقعا چه مواردی را باید در دسترس قرار دهید(در معرض دید و در دسترس)؟ هرچیزی که بیشتر از یک سال هست که دارید را دور بیاندازید. مواردی که کمتر از یک بار در هفته استفاده می‌کنید را می‌توانید در یک کمد یا در یک فضای انباری قرار دهید.

سازمان‌دهنده‌های زیر سینکی که قابل گسترش نیز هستند که به بزرگ به نظر رسیدن حمام کمک می‌کنند. یک حمام کوچک شاید یک کابینت داروی کوچک داشته باشد، شاید هم اصلا نداشته باشد.

یک باکس ارزان و عمیق‌تر که فضای بیشتری تامین می‌کند نصب کنید. وسایل ذخیره‌سازی در یک حمام کوچک جا نمی‌شوند پس کار هوشمندانه این است که فضای دیواری را حداکثر کنید که وسایل را بالای کف و سینک نگه‌داری کنید. صحبت از مواردی است که می‌خواهید در جعبه‌های انباری قرار دهید شامل دستمال کاغذی، وسایل آرایشی، حوله‌های یدکی، اکسسوری مو و ابزارهای رسیدگی به ظاهر.

پاک‌کننده‌ها، رول‌های اضافی دستمال توالت و سایر مواردی که نمی‌خواهید در اطراف میز توالت دیده شوند را پنهان کنید. یک قفشه تکی برای حوله در پشت در قرار دهید و یا یک آویز دندانه‌دار فلزی خوب و زیبا در بالای توالت (یا پشت آن) آویزان کنید که فضایی برای آویزان کردن حوله‌های استفاده شده و نو داشته باشید.

یک توصیه درباره آویزها و قفسه‌های حوله: بیش از حد از آن استفاده نکنید و مقدار حوله‌ها را به حداقل مقداری که برای قفسه قابل تحمل است برسانید. برای یک فضای کوچک تنها یک حوله دست کافی است و به بزرگ به نظر رسیدن حمام کمک می‌کند.

گام دوم: از رنگ‌ها استفاده کنید.

استفاده از رنگ برای بزرگ به نظر رسیدن حمام

این‌که فضای حمام شما کوچک است به این معنی نیست که نمی‌توانید آن را با رنگ و الگوهای زیبا مد روز کنید. می‌توانید طبق علاقه از یک کاغذدیواری هنری استفاده کنید که فضا را دلربا کنید و الگوها نیز زیاد بزرگ نباشند. از یک الگوی گرافیکی ساده مانند الگوهای شبکه‌ای یا v شکل استفاده کنید که تقریبا به عنوان یک اثر هنری عمل می‌کنند.

اگر می‌خواهید سقف را رنگ کنید (و البته چرا که نه!) از رنگی استفاده کنید که کمی روشن‌تر از رنگ دیوار باشد. این کار را با ترکیب کردن رنگ اصلی با رنگ سفید انجام دهید. چرا؟ سقف‌ها روی اتاق سایه می‌اندازند و یک رنگ روشن‌تر این ترفند را به همراه دارد و به بزرگ به نظر رسیدن حمام کمک می‌کند. حمام‌های کوچک فضاهایی عالی برای کشف روح وحشی شما هستند پس اگر می‌خواهید از رنگ‌های روشن استفاده کنید تعلل نکنید. بگذارید هر رنگی در فضا جاری شود.

یک قانون در اینجا وجود دارد: در حمام به سراغ رنگ‌های روشن و درخشان بروید. رنگ‌های روشن‌تر امکان دیدن در هنگام آرایش کردن را تسهیل می‌کنند. علاوه بر این، برخی از رنگ‌هایی که دوست دارید ممکن است باعث کمرنگ و زردرنگ شدن صورت شما در زیر نور حمام شوند.

گام سوم: برای بزرگ به نظر رسیدن حمام ، آن را روشن کنید.

نقش روشانی در بزرگ به نظر رسیدن حمام

اگر می‌خواهید حمام شما مدرن به نظر برسد، از لامپ‌های حبابی فلورسنت در حمام استفاده نکنید. حباب‌های هالوژن یا زنون انتخابی عالی برای نزدیک میز توالت هستند، به طور ایدئال در هر سمت از آینه روی سینک باید استفاده شود (اگر اتاق فضای لازم را داشته باشد). در غیر اینصورت آویزهای سقفی یا لامپ‌های فرورفته در سقف بهترین انتخاب هستند. یک آویز دوشاخه‌ای را در مقابل یک آینه کشویی میز توالت یا دقیقا کنار یک کابینت آینه‌ای استفاده کنید که امکان طراحی خوبی نیز برای شما فراهم شود.

اگر بودجه داشته باشید برای بزرگ به نظر رسیدن حمام از یک لامپ مقاوم در برابر رطوبت و فرورفته در سقف است. این لامپ امکان دید بهتر را فراهم می‌کند، مخصوصا در پشت یک پرده دوش تیره.

گام چهارم: با مد بازی کنید.

اجازه دهید جنبه خلاق و بامزه شما در حمام‌های کوچک شکوفا شود. یک آینه با قاب روشن یا یک آینه با شکلی بامزه (مانند شش ضلعی) در بالای میز توالت نصب کنید که جنبه دکوری فضا را بالا ببرید، این آینه می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد. هرچند برای یک حمام کوچک، استفاده از یک آینه آویز بهترین گزینه است. اگر پول کافی برای هزینه کردن بابت یک آینه گران‌قیمت نداردی، می‌توانید گزینه‌های بسیار خوبی در یک فروشگاه محلی پیدا کنید.

در برابر این وسوسه که بخواهید گلدان‌های تقلبی یا کاسه‌های متنوع و عطری به دکور فضا اضافه کنید که گرد و خاک را جذب می‌کنند و باعث به هم ریختگی فضای سینک شما می‌شوند، مقاومت کنید. قوطی‌های براق و صیقلی برای پدهای نخی در کنار یک کار هنری زیبا و چشم‌نواز تمام آن چیزی است که برای بزرگ به نظر رسیدن حمام نیاز دارید.

یک قفسه باریک که حدود 6 اینچ بالاتر از توالت قرار گرفته باشد فضای سطح بیشتری برای چنین قوطی‌هایی فراهم می‌کند. بهتر است عرض آن به اندازه عرض مخزن توالت باشد.

یک توصیه درباره پادری حمام وجود دارد. در خیلی از اوقات، یک پادری با سایز معمولی به خوبی برای یک حمام کوچک مناسب نیست و همیشه روی زمین است. پادری‌های کوچکتر با حفره‌های کوچکتر بهتر هستند اما برخی افراد با این مورد مخالف هستند.

با این حال، پرده‌های حمام می‌توانند اتاق را واقعا تغییر دهند. هنگام انتخاب یک پرده از یک رنگ یا الگو استفاده کنید که واقعا دوست داشته باشید اما از این هم مطمئن شوید که پرده با سایر المان‌ها و رنگ‌های دیوار به خوبی هماهنگ باشد.

اگر تصمیم گرفتید که از کاغذ دیواری استفاده نکنید، یک پرده زیبا با رنگ روشن می‌تواند یک نقطه اوج کلیدی باشد.

منبع: realtor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *