حمام و سرویس بهداشتی

10 مدل رختاویز حمام برای هر مدل حمامی

رختاویز زیبا و جسورانه برای حمام

دکوراسیون زیبای حمام صرفا مربوط به رنگ، کف و تایل‌ها نیست. درست است که این موارد تغییر زیادی در جلوه کلی حمام ایجاد می‌کنند اما نمی‌توان جزییات کوچکتر مانند مدل شیرآب، ابزارآلات و جزییات وان و سینک و رختاویز موجود در حمام را نادیده گرفت.

رختاویزها معمولا به دلیل عملکرد خاصشان پروفیل کوچکی دارند. اما توجه کردن به این جزییات کوچک و استفاده از خلاقیت می‌تواند به شما کمک کند که از رختاویزها صرفا به عنوان ابزاری کاربردی استفاده نکنید و آن‌ها به بخشی از دکور شما تبدیل شوند.

رختاویزهای میخی چوبی باعث ایجاد زیبایی و حرکت در یک فضای مینیمالیستی و کوچک می‌شوند. اگر جلوه این رختاویزها را می‌پسندید می‌توانید از رختاویزهای چوبی کج و شیب‌دار برای زیبا کردن حمام خود استفاده کنید.

رختاویزهایی با شکل حیوانات برای حمام کودکان

حمام کودکان رابطه خوبی با تمام انواع حیوانات زمینی و دریایی دارد. شرکت‌های متفاوتی وجود دارند که حمام‌های مینیمال و مد روزی برای کودکان تولید می‌کنند که حیوانات نیز در آن حضور دارند حتی به صورت کمی جزیی‌تر و ظریف‌تر. یک رختاویز که به شکل سر حیوان باشد یک ابزار دکوری مناسب برای حمام است که بر فضا نیز غلبه نمی‌کند. حتی می‌توان از جنبه انتزاعی حیوانات استفاده کرد.می‌توانید هر نوع رختاویز دکوری به شکل حیوان را انتخاب کنید، از فیل گرفته تا گوزن، هشت‌پا، خفاش و کرگدن.

حمام‌های مجلل با رختاویزهای به شکل غواص

حمام‌های مجلل با رختاویزهای به شکل غواص

این رختاویزهای سفارشی که به شکل مجسمه‌های غواص هستند به عنوان آویز حوله استفاده می‌شوند. این رختاویزهای خاص با طراحی خاص محیط به جلوه مجلل حمام شما می‌افزایند. فایده آن چیست؟ این موارد هم زیبا هستند و هم کاربردی و می‌توان بدون آنکه لازم باشد آن‌ها را پوشاند، به عنوان المان‌های دکوری استفاده شوند.

رختاویز برنجی درب حمام برای حمام‌های سفید

رختاویز برنجی درب حمام برای حمام‌های سفید

زیبایی این رختاویز تا حد زیادی در مدل آن نیست- این رختاویزی است که می‌توان در هر ابزار فروشی پیدا کرد- بلکه بیشتر در جنس آن و سازگاری آن با مدل کلی حمام است. گاهی تمام آنچه که نیاز دارید توجه به جزییات کوچک است که اجزای فضا را به خوبی باهم هماهنگ کند، نه یک مورد بزرگ و شلوغ که توجه را جلب کند.

رختاویزهایی به شکل هشت‌پا برای حمام‌هایی به سبک ساحلی

رختاویزهایی به شکل هشت‌پا برای حمام‌هایی به سبک ساحلی

حیوانات برای حمام‌هایی به جز حمام‌های کودکان نیز مناسب هستند. این حمام‌های مناسب بزرگسالان دارای آویزهایی به شکل هشت‌پا هستند که برای حمامی با این سبک بسیار مناسب هستند. اگر کف حمام به شکل سنگریزه باشد کمک می‌کند  که آب به سمت زه‌کشی حرکت کند و همچنین گرم می‌ماند و هنگامی که صبح پایتان را روی کف حمام بگذارید پای شما سرما حس نمی‌کند.

حمام‌هایی هالیوودی با رختاویزهایی به شکل دستگیره در یا چفت

حمام‌هایی هالیوودی با رختاویزهایی به شکل دستگیره در یا چفت

یک حمام سفید و طلایی از تایل‌های سفید با یک نوار طلایی و شیرآب طلایی و همچنین یک دستگیره یا چفت در کنار وان و سینک که به عنوان قلاب رختاویز حمام باشد بهره می‌برد. جلوه حمام هالیوودی با آرایه لامپ‌ها به سبک اتاق آرایش تکمیل می‌شود.

حمام‌هایی به سبک روستایی با چنگک‌هایی (قفسه) چوبی به عنوان رختاویز حوله

چنگک‌هایی (قفسه) چوبی به عنوان رختاویز حوله

این حمام‌ها که سینکی با عرض دو برابر حالت معمول دارند و شیرآب نیز به دیوار متصل است، دارای رختاویزهای خاصی هستند که در واقع چنگک یا قفسه‌هایی چوبی هستند که برای استفاده در حمام مجددا مورد نظر قرار گرفته‌اند.  اگر قلاب‌هایی قدیمی و همچنین یک قطعه آویز چوبی در اطراف خود دارید، کپی کردن این ایده هوشمندانه آسان است، مخصوصا اگر از دکور دست‌ساز و روستایی‌تر بیشتر لذت ببرید.

حمام معاصر با رختاویزهای سیمی

حمام معاصر با رختاویزهای سیمی

این رختاویزها با هندسه سیمی و باز خود بسیار جذاب هستند. این رختاویزها در مقایسه با قلاب‌های سنگین و توپری که در بیشتر حمام‌ها دیده‌ایم متفاوت هستند. پیدا کردن چنگک‌های قلاب با قلاب‌هایی با طراحی مشابه آسان است و نصب راحتی نیز دارند مخصوصا اگر بیشتر از دو قلاب نیاز داشته باشید.

رختاویز به شکل کرم ابریشم برای حمام کودکان

در این حمام‌ها از تعبیری دیگر از حیوانات استفاده شده است، یک آویز زیبا به شکل کرم ابریشم با گیره‌های رنگی، چشمانی زیبا و چهره‌ای خندان. آبی روشن یک انتخاب عالی برای حمام کودکان است و برای سبد زباله نیز رنگ خوبی است.

حمام‌هایی با رختاویز مونوگرامی

اگر یک حمام بزرگ دارید و با سایر اعضای خانواده یا سایر هم‌اتاقی‌هایتان مشترکا از آن استفاده می‌کنید، باید به روشی متوجه شوید که کدام حوله برای چه کسی است. ایده استفاده از رختاویزهایی مونوگرامی ترفند خوبی است. این رختاویزها به حمام شما شخصیت می‌دهند و مدل خاصی نیز به آن می‌بخشند و باعث می‌شوند هر کسی بداند کدام حوله برای چه کسی است.

منبع: thespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *