دکوراسیون

راهنمای ساخت جالباسی دیواری

جالباسی دیواری

همانطور که از اسم آن پیداست برای آویزان کردن و قرار دادن لباس‌ها از جالباسی دیواری استفاده می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم ابتدا در مورد جالباسی دیواری با شما صحبت کنیم، سپس ساخت جالباسی دیواری به چند روش را به شما آموزش دهیم که بتوانید به تنهایی یک جالباسی دیواری زیبا بسازید و از آن استفاده کنید. بعد از خواندن این مقاله می‌توانید کار ساخت جالباسی دیواری را آغاز کنید و دکوراسیون خود را تغییر دهید.

همانطور که می‌دانید امروزه از انواع کمد‌ها برای نگهداری لباس‌ها استفاده می‌شود اما برخی از لباس‌ها مانند کاپشن و روپوش که مدام از آن‌ها استفاده می‌شود را به جالباسی آویزان می‌کنند که به راحتی بتوانند از آن‌‌ها استفاده کنند.

جالباسی دیواری یکی از پرکاربرد ترین وسایلی است که علاوه بر منزل، در محیط کار هم قابل استفاده است و به مرتب بودن محیط شما کمک می‌کند زیرا با داشتن یک جالباسی دیواری، دیگر لباس اضافی روی زمین نمی‌ماند و یک محیط مرتب و تمیز خواهید داشت.

جالباسی‌های دیواری در انواع گوناگونی ساخته شده‌اند که انتخاب آن‌ها بستگی به سلیقه شما دارد البته اگر علاقه داشته باشید می‌توانید آموزش‌های مربوط به ساخت جالباسی دیواری را یاد بگیرید و این کار را در منزل انجام دهید.

برخی از افراد خاص بودن را دوست دارند و می‌خواهند لوازمی خاص و زیبا داشته باشند. برای این منظور می‌توانند بسیاری از وسایل را خودشان در منزل بسازند و یک اثر زیبا خلق کنند که همگان را مجذوب خود کند. به طور مثال با ساخت جالباسی دیواری شیک، یک اثر هنری زیبا داشته باشید و از کاردستی خود لذت ببرید.

اگر علاقه‌ای به ساختن این لوازم ندارید، می‌توانید از یک مرکز معتبر خریدهای خود را انجام دهید یا به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری این محصولات را تهیه کنید. شرکت دلفین یکی از شرکت‌های معتبر و معروف ایرانی می‌باشد که در زمینه تولید محصولات بهداشتی فعالیت می‌کند و بهترین گزینه برای خرید شما می‌باشد. سایت معتبر آن هم سایت دلفین ایران می‌باشد که یکی از بهترین سایت‌ها برای خرید لوازم مرغوب ایرانی می‌باشد.

آموزش ساخت جالباسی دیواری

روش‌های گوناگونی برای ساخت جالباسی دیواری وجود دارد که با یاد گرفتن آن‌ها می‌توانید یک جالباسی دیواری زیبا بسازید. در این قسمت ساخت چند نوع جالباسی به شما آموزش داده می‌شود که به شرح زیر می‌باشند:

1. ساخت جالباسی دیواری با گیره لباس

ساخت جالباسی دیواری با گیره لباس

ساخت جالباسی دیواری با گیره لباس یکی از خلاقانه ترین کارهایی می‌باشد که می‌توانید انجام دهید زیرا علاوه بر زیبایی که دارد، بسیار کاربردی هم می‌باشد. برای ساخت این نوع جالباسی باید لوازم مربوط به ساخت آن را داشته باشید که شامل لوازم زیر می‌باشد:

 یک تکه چوب ضخیم که بتوانید گیره‌ها را بر روی آن نصب کنید، چند عدد گیره لباس چوبی به تعداد دلخواه، دو عدد قلاب و یک نخ محکم.

تکه چوبی که برای این کار در نظر گرفته‌اید باید دارای سطحی صاف باشد و استحکام بالایی داشته باشد. ابتدا گیره‌های چوبی را باید به تکه چوب مربوطه وصل کنید که می‌توانید انتهای گیره‌ها را به کمک میخ‌های کوچک وصل کنید. توجه داشته باشید که گیره‌ها را در فاصله‌ی مناسبی از یکدیگر قرار دهید و خیلی نزدیک به هم نباشند.

بعد از وصل کردن گیره‌های لباس، قلاب‌ها را به دو طرف تکه چوب وصل کنید. سپس نخ محکمی که از قبل آماده کردید را به قلاب‌ها متصل کنید. محکم بودن نخ به این دلیل می‌باشد که بتواند به خوبی وزن این جالباسی و لباس‌هایی که به آن آویزان می‌شود را تحمل کند.

به همین راحتی که گفته شد شما یک جالباسی دیواری ساختید. حال باید آن را در محل مورد نظر نصب کنید. توجه به این نکته حائز اهمیت است که می‌توانید این جالباسی را به کمک پیچ و رولپلاک هم به دیوار متصل کنید که در این صورت دیگر نیازی به آویزان کردن آن با نخ وجود ندارد.

2. ساخت جالباسی دیواری با شاخه درخت

ساخت جالباسی دیواری با شاخه درخت

نیازی نیست تعجب کنید چون به راحتی می‌توانید به کمک شاخه‌های درخت و یک باکس چوبی، یک جالباسی زیبا بسازید و از آن استفاده کنید. برای ساخت جالباسی دیواری با شاخه‌های درخت ابتدا باید شاخه‌های محکم و مناسبی برای این کار تهیه کنید. یعنی شاخه‌هایی که شبیه آویز هستند و به راحتی می‌توان لباس بر روی آن آویزان کرد.

بعد از اینکه شاخه‌ها تهیه کردید، سر و ته آن‌ها را به کمک یک سمباده صاف کنید. سپس شاخه‌ها را یکی پس از دیگری داخل باکس بچسبانید. توجه داشته باشید که از چسب چوب برای این کار استفاده کنید.

بعد از اینکه شاخه‌ها کاملا خشک شدند می‌توانید از جالباسی دیواری خود استفاده کنید به این صورت که به کمک چند عدد میخ آن را به دیوار مورد نظر نصب کنید و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

3. ساخت جالباسی دیواری چوبی

ساخت جالباسی دیواری چوبی

برای ساخت جالباسی دیواری چوبی به لوازم زیر نیاز دارید :

تخته چوب‌های کوچک و هم اندازه به اندازه دلخواه، آویزهای لباس به اندازه دلخواه، دو تکه چوب بلند وهم اندازه، چسب چوب و میخ.

ابتدا سطح تخته چوب‌های کوچک را کاملا صاف کنید و با رنگ‌هایی که دوست دارید آن‌ها رنگ آمیزی کنید. می‌توانید از رنگ‌های گوناگون استفاده کنید که زیبایی آن بیشتر شود.

بعد از اینکه کار رنگ آمیزی به پایان رسید قطعه‌ها را بهم به کمک چسب چوب به یکدیگر بچسبانید سپس دو تکه چوب بلند را بر روی قسمت‌های بالایی و پایینی چوب‌ها نصب کنید که علاوه بر زیبایی ، باعث استحکام جالباسی می‌شود.

بعد از اینکه چوب‌ها را نصب کردید ، آویز‌ها را در جای مناسب خود بر روی چوب‌ها نصب کنید. توجه داشته باشید که آویزها را در فاصله‌ی مناسبی نسبت به یکدیگر نصب کنید که هنگام آویزان کردن لباس‌ها با مشکل مواجه نشوید. بعد از ساخت جالباسی دیواری چوبی، می‌توانید آن را نصب کنید. با توجه به رنگارنگ بودن این جالباسی بهترین مکان برای نصب آن ، داخل اتاق خواب می‌باشد.

4. ساخت جالباسی دیواری با نردبان چوبی

‌ایده ساخت جالباسی دیواری یک ایده جالب و خاص است که با بهره گیری از آن می‌توانید یک جالباسی دیواری ویژه داشته باشید. ممکن است در منزل خود یک نردبان چوبی داشته باشید که از آن استفاده نمی‌کنید. بهترین راه برای استفاده از آن ساخت یک جالباسی دیواری زیبا است.

برای ساخت این جالباسی باید ابتدا سطح نردبان را به کمک یک سمباده صاف کنید سپس نردبان را رنگ بزنید. البته توجه داشته باشید که می‌توانید نردبان را رنگ نکنید و به همان صورت از آن استفاده کنید.

سپس با مته قسمت‌هایی از پله نردبان را سوراخ کنید. همان قسمت‌هایی که قرار است لباس‌ها را به آن متصل کنید. توجه داشته باشید که لباس‌ها را باید به کمک آویز لباس آویزان کنید. بعد از تمام شدن کار می‌توانید جالباسی دیواری جدید خود را نصب کنید و از آن استفاده کنید.

جالب است بدانید که این جالباسی کاربرد زیادی دارد به این صورت که علاوه بر آویزان کردن لباس می‌توانید بسیاری از وسایل خود را بر روی آن قرار دهید. البته از قرار دادن وسایل خیلی سنگین بر روی آن خودداری کنید.

5. ساخت جالباسی دیواری با لوله آب:

ساخت جالباسی دیواری با لوله آب

ممکن است باور آن سخت باشد اما امکان پذیر است و می‌توانید به کمک لوله آب و یک شلف چوبی، یک جالباسی دیواری عجیب و زیبا بسازید.

برای ساخت این نوع جالباسی باید چند تکه لوله داشته باشید که بتوانید آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید و تکه‌های کوچکی از لوله هم به عنوان آویز در نظر بگیرید. دو قسمت از شلف چوبی را با مته سوراخ کنید. توجه داشته باشید که این سوراخ باید به صورتی باشد که لوله از داخل آن عبور کند.

بعد از اینکه لوله‌ها را از داخل شلف رد کردید می‌توانید این جالباسی خاص را به دیوار متصل کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر اینکه از تکه‌های کوچک لوله به عنوان جالباسی استفاده می‌کنید، می‌توانید از شلف آن هم به عنوان یک طاقچه‌ی کوچک استفاده کنید و لوازم تزئینی خود را بر روی آن قرار دهید.

6. ساخت جالباسی دیواری با چوب

ساخت جالباسی دیواری با چوب

برای ساخت این نوع جالباسی به یک طناب محکم، دو عدد قلاب و یک شاخه‌ی بلند نیاز دارید که استحکام بالایی هم داشته باشد.

ابتدا شاخه مورد نظر را پیدا کنید و شاخه‌های کوچک اطراف آن را جدا کنید سپس دو طرف آن را با طناب محکم ببندید. توجه داشته باشید که بلندی این شاخه به نظر شما بستگی دارد.

این نوع جالباسی را باید به کمک طناب و نخ به سقف متصل کنید و لباس‌ها را به کمک چوب رختی به آن آویزان کنید. پس برای نصب کردن آن باید به اندازه‌ی بلندی چوب مورد نظر ، دو عدد قلاب به سقف وصل کنید که بتوانید طناب را به آن وصل کنید.

بعد از وصل کردن طناب به سقف، جالباسی شما آماده است و به همین راحتی صاحب یک جالباسی خاص و زیبا شدید.

توجه داشته باشید که برای ساخت جالباسی دیواری باید خلاقیت داشته باشید و از لوازم مقاوم استفاده کنید که بتوانید مدت طولانی از آن استفاده کنید. در هر صورت انتخاب با شماست. می‌توانید یک جالباسی دیواری بسازید یا اینکه یک جالباسی بخرید.

اگر قصد خرید جالباسی داشتید، پیشنهاد ما به شما خرید جالباسی دلفین می‌باشد که در کیفیت و کارایی حرف اول را می‌زند. با خرید جالباسی دلفین، یک محصول ماندگار و زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *