حمام و سرویس بهداشتی

ایده‌هایی برای دکوراسیون حمام زیبا و دلنشین

حمام اتاقی است که یک هدف خاص دارد و واقعا جای مسحورکننده‌ای نیست. اما این به این معنی نیست که حمام باید خسته‌کننده باشد- بلکه، چند ترفند کوچک می‌توانند حمام زیبا و باشخصیتی بسازد که صبح شما را سرزنده می‌کند، شب شما را آرام می‌کند و زمانی که در آنجا می‌گذارید را خاص‌تر می‌کند.

این ایده‌های دکوراسیون حمام را بررسی کنید که این اتاق فراموش شده را به فضایی پررنگ تبدیل کنید.

لامپ‌های زیبا(رومانتیک یا جذاب)

یک چراغ بالاسری فلورسنت حس افسردگی می‌دهد، پس از این کابوس صنعتی خلاص شوید و چیزی پیدا کنید که برای فضا مناسب‌تر باشد.

به گفته یک طراح داخلی در کشور پرتغال اگر فقط می‌خواهید لامپ را تعویض کنید، زمان کافی صرف کنید که لامپی واقعا یکتا و هنری پیدا کنید که واقعا خودش را نشان دهد.

آینه‌های زیبا

گیر یک سازنده آینه استاندارد افتاده‌اید؟ با هزینه کمی می‌توانید جلوه آن را کاملا تغییر دهید.

یک قاب آینه یا چهارچوب‌هایی با یک تا چهار چوب در یک فروشگاه بهسازی خانه پیدا کنید و آینه را در یکی دو ساعت قاب کنید، این سخن یک کارشناس تجهیزات منزل است. سپس قاب را متناسب با کابینت‌های خود رنگ گنید. یا برای اتاق کودکی از اینکه رنگ‌های جالب استفاده کنید نترسید، مثلا سبز نئونی بزنید و سپس از اکسسوری‌های مناسب مانند یک فنجان، جامسواکی یا شانه استفاده کنید که جلوه آینه را تکمیل کنید. برای تاثیر بیشتر از حوله‌هایی با رنگ هماهنگ استفاده کنید (مرجانی، صورتی پررنگ یا زرد قناری می‌توانند عالی باشند).

رنگ کنید

حمام‌ها به طور کلی کوچک هستند و این به این معنی است که به کمک رنگ دیوار می‌توانید فضای خوبی بسازید.

به پیشنهاد یک طراح داخلی از رنگی استفاده کنید که همیشه دوست داشته‌اید- مثلا سبز یا زرد کمرنگ. چرا که نه؟

اگر رنگ کردن کل فضا نگرانتان می‌کند با رنگ کردن دستگیره کشوها و وان شروع کنید.

کاغذدیواری زیبا و ارزشمند برای حمام زیبا

استفاده از کاغذدیواری‌های جذاب ساده‌ترین کاری است که برای ارتقای فضای حمام می‌توانید انجام دهید. اگر یک کاغذ دیوار استفاده کنید که واقعا زیبا باشد دیگر نیازی نیست از کارهای هنری یا تصاویر روی دیوار استفاده کنید. شاید نخواهید چنین کاغذ دیوار جذابی و خاصی را در اتاق خواب یا تخت خواب استفاده کنید اما یک فضای کوچک می‌تواند مناسب باشد- و افراد جذب فضا می‌شوند. می‌توانید یک نوع قابل جابجایی را نیز انتخاب کنید.

برای فضاهای کوچک یک رول کاغذ کافی است و هزینه‌ی کمی دارد و اگر اجاره‌نشین هستید این مورد برایتان مناسب است.

درباره سینک بازنگری کنید.

بیشتر سینک‌های موجود جذابیت کمی دارند پس بهتر است از یک جالباسی، کمد یا  کنسول آنتیک استفاده کنید و از یک لوله‌کش برای لوله‌کشی سینک کمک بگیرید. استفاده از یک کمد زیبا نه تنها شیک است بلکه با این کار یک مبلمان بزرگ را نیز جبران می‌کنید. فقط مطمئن شوید که پوشش خارجی را با یک پوشش ضدآب بپوشانید.

حوله‌های خود را تازه کنید.

حوله‌های تمام سفید برای هتل هستند! به کمک حوله‌های رنگی حمام خود را جذاب کنید. به کمک اکسسوری‌های ارزان جلوه حمام خود را ارتقا دهید و حقیقتا، حوله‌ها سریع‌تر از آنچه فکر کنید باید تعویض شوند. پس از دو سال استفاده بافت پارچه از بین می‌رود و شل می‌شود.و وقتی که خرید لوازم جانبی برای حمام از فروشگاه مورد علاقه‌تان جذاب است، نتیجه نهایی کاملا قابل مقایسه خواهد بود.

سعی کنید از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید و وسایلی از فروشندگان مختلف بخرید و به این ترتیب یک مجموعه زیبا با طراحی خوب جمع کنید.

فضای ذخیره بهتر برای حمام زیبا

اگر یک سینک پایه دار داشته باشید فضای کم‌تری برای استفاده به عنوان انبار یا برای ذخیره وسایل دارید. راه حل: از قفسه‌های شیشه‌ای در بالای سینک استفاده کنید که مکانی نیز برای لوازم آرایش فراهم کرده باشید. یا از قفسه‌هایی استفاده کنید که در قسمت بالایی و عقبی توالت شما قرار بگیرند. اگر ترجیح می‌دهید مواردی مانند تامپون یا رول اضافی دستمال توالت را در معرض دید نداشته باشید می‌توانید درب به فضایی که ساخته‌اید اضافه کنید.

منبع: ریئلتور

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *