حمام و سرویس بهداشتی, دکوراسیون

بررسی کامل تابلو نشانگر

تابلو نشانگر چیست

تابلو نشانگر یا تابلوی راهنما که به آن علامت هم گفته می‌شود، یکی از لوازم پرکاربرد و ضروری می‌باشد که در ر مکان‌های مختلفی وجود دارد. وجود تابلوهای راهنما کمک فراوانی به افراد می‌کند که محل مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با تابلو نشانگر و کاربردهای آن به خوبی آشنا کنیم. سپس شما را با انواع این تابلوها آشنا خواهیم کرد و در آخر یک گزینه‌ی فوق العاده را به شما معرفی می‌کنیم که برای خرید تابلو نشانگر به شما کمک می‌کند.

از این تابلو‌ها برای کمک رسانی به افراد و راهنمایی آن‌ها در مکان‌های عمومی استفاده می‌شود. وجود تابلو نشانگر یکی از ملزومات مکان‌های عمومی می‌باشد. به طور مثال یک روز از خانه بیرون می‌روید بیشتر از قبل به اطراف خود و تابلوها توجه کنید ، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌کند تابلوهای راهنمایی رانندگی می‌باشد که برای رانندگی بهتر و نشان دادن قوانین است. با توجه به آن‌ها و رعایت نکات گفته شده ، می‌توانید یک رانندگی ایمن داشته باشید.

حال به یک فروشگاه بزرگ می‌روید ، به اطراف خود که دقت کنید تابلو نشانگر را خواهید دید که بخش‌های مختلف فروشگاه را معرفی کرده است. جلوتر که می‌روید با تابلوهای نشانگر بیشتری مواجه می‌شوید که قسمت‌های مختلف را به شما نشان می‌دهد.

تابلو نشانگر طرح No Smoking کد 68

با استفاده از تابلو نشانگر به راحتی می‌توانید محصول مورد نظر خود را در این فروشگاه بزرگ پیدا کنید. تابلوهای راهنما در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها را در جای مخصوص به خود نصب می‌کنند و به عنوان یک راهنما عمل می‌کنند و مسیرها را به شما نشان می‌دهند.

کاربردهای تابلو نشانگر

تابلو نشانگر کاربردهای بسیار زیادی دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • از تابلو نشانگر برای پیدا کردن بخش‌های کوچکی از فروشگاه‌ها و ساختمان‌های بزرگ استفاده می‌شود.
 • برای پیدا کردن اتاق‌های مختلف در اداره‌های گوناگون هم از تابلوهای راهنما استفاده می‌شود. به طور مثال پیدا کردن اتاق مدیر عامل یک شرکت فقط به کمک تابلو نشانگر امکان پذیر است.
 • برای معرفی قسمت‌های مختلفی از ساختمان‌های تجاری و اماکن عمومی از این تابلوها استفاده می‌‌شود.
 • در سرویس بهداشتی‌های عمومی در مسجدها و بیمارستان‌ها هم از تابلوهای راهنما استفاده می‌کنند که افراد به راحتی بتوانند سرویس بهداشتی مورد نظر خود را پیدا کنند.
 • در فضاهای بسیار بزرگ مانند ترمینال‌ها ، نمایشگاه‌ها ، فرودگاه‌ها و … هم از تابلو نشانگر استفاده می‌شود. زیرا قسمت‌های مختلفی وجود دارد که پیدا کردن آن‌ها بدون تابلوهای راهنما کار سختی می‌باشد. و اگر تابلوهای راهنما در این قسمت‌ها نباشند ، سردرگم می‌شوید و باید به بخش اطلاعات مراجعه کنید که بتوانید محل مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید.
 • در بیمارستان‌ها هم از تابلوهای راهنما استفاده می‌شود و به کمک آن‌ها می‌توانید بخش‌ها و اتاق‌های مختلف بیمارستان را پیدا کنید.
 • با نصب کردن تابلوهای نشانگر بازدهی محل مورد نظر بالاتر می‌رود و خدمت رسانی به ارباب رجوع بهتر صورت می‌گیرد.

به طور کلی می‌توان گفت که نصب کردن تابلو نشانگر در قسمت‌های شلوغ، مانع از اتلاف وقت شما می‌شود. و به سرعت می‌توانید محل مورد نظر خود را پیدا کنید. بهتر است بدانید که تابلوهای راهنما را در قسمت‌هایی قرار می‌دهند که در معرض دید همگان باشد. به طور مثال از تابلوهای راهنما در ورودی‌های مختلف، درب واحدها ، لابی و … استفاده می‌شود.

تابلو نشانگر در انواع گوناگونی ساخته شده است و هر کدام از آن‌ها جنس‌های مختلفی دارند که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشد:

 • چوب
 • پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک فشرده و شفاف می‌باشد.
 • فلکسی
 • آلومینیوم
 • لایت باکس
 • کامپوزیت و …

توجه داشته باشید که استفاده از تابلوهای نشانگر فقط مخصوص اداره‌ها و سطح شهر نمی‌باشد ، بلکه می‌توانید در قسمت‌های مختلفی از منزل خود از تابلوهای نشانگر استفاده کنید. با نصب کردن این تابلوها در قسمت‌های مورد نظر در منزل ، علاوه بر زیبایی محیط می‌توانید به مهمان‌های خود کمک کنید که به تنهایی با قسمت‌های مختلف منزل شما آشنا شوند.

به طور مثال ممکن است حمام و سرویس بهداشتی شما داخل راهرو باشد. مهمان‌هایی که برای بار اول به منزل شما می‌آیند ، هیچ اطلاعی از محل دقیق سرویس بهداشتی ندارند. ممکن است از شما سوال کنند و شما راهرو را به آن‌ها نشان دهید اما داخل راهرو دو درب وجود دارد. در این صورت اگر از تابلوهای نشانگر استفاده کرده باشید ، مهمان شما به راحتی می‌تواند سرویس بهداشتی را پیدا کند.

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی

انواع تابلو نشانگر در سطح شهر

همانطور که گفته شد تابلو نشانگر کاربردهای فراوانی دارد و در قسمت‌های مختلفی از شهر از آن‌ها استفاده می‌شود. تابلوهای راهنما هم نوعی تابلو نشانگر هستند که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند:

1. تابلوهای نشانگر راهنمایی و رانندگی

این تابلو‌ها یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تابلوهایی هستند که در قسمت‌های مختلف شهر و جاده‌های بین شهری با آن‌ها روبرو می‌شوید.  به کمک آن‌ها می‌توانید جاده مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید و بدون سردرگمی به مقصد خود برسید. توجه داشته باشید که این نوع تابلو‌ها فلزی هستند و با استفاده از رنگ نما ساخته می‌شوند که رانندگان گرامی شب‌ها هم بتوانند این تابلوها را ببینند و با خیالی راحت به مسیر خود ادامه دهند. تابلوهایی که در شهرها هم وجود دارند ، برای نشان دادن قوانین مختلف ، ممنوعیت‌ها و … می‌باشد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید یک فرد قانون‌مند باشید.

2. تابلوهای هشداردهنده

تابلوهای هشدار دهنده هم نوعی تابلو نشانگر هستند که از جنس فلز ساخته شده‌اند و به صورت یک مثلث می‌باشند. برای اطلاع دادن به افراد برای خطرات جاده‌ای می‌باشد. به این صورت که در صورت وجود هر نوع خطرات جاده‌ای از این تابلوها استفاده می‌شود و باید به آن‌ها توجه کنید.

3. تابلوهای خروج اضطراری

برای ساخت این نوع تابلوها از پلکسی گلاس یا لایت باکس استفاده می‌شود. برای اینکه این تابلوها به خوبی دیده شوند و نوردهی داشته باشند ، از لامپ‌های smd هم برای ساخت آن‌ها استفاده می‌کنند.

4. تابلو نشانگر سرویس بهداشتی

همانطور که از اسم آن مشخص است از این نوع تابلو نشانگر برای نشان دادن سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. معمولا در مکان‌های عمومی مانند مسجدها ، دانشگاه‌ها ، بیمارستان‌ها و … که سرویس بهداشتی‌های مردانه و زنانه جدا هستند از این تابلوها استفاده می‌‌شود که به راحتی بتوانید سرویس بهداشتی مورد نظر خود را پیدا کنید.

5. تابلو راهنمای اداری

همانطور که از اسم آن مشخص است از این نوع تابلوی راهنما در بخش‌های ورودی و خروجی اداره‌ها استفاده می‌شود. به کمک این تابلوها می‌توانید بخش‌های مختلف اداره را به راحتی پیدا کنید و کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهید.

تابلوهای راهنما و نشانگر در انواع گوناگون دیگری هم وجود دارند که روزانه تعداد زیادی از آن‌ها را در قسمت‌های مختلف شهر دیده‌اید. به طور کلی می‌توان گفت که هدف نهایی همه‌ی تابلوهای نشانگر ، کمک کردن به افراد برای پیدا کردن مقصد مورد نظر می‌باشد. هیچ فرقی هم ندارد که مقصد شما یک شهر باشد یا یک اتاق کوچک در اداره‌ای بزرگ ، در هر صورت با استفاده از این تابلوها می‌توانید بدون اتلاف وقت ، مقصد خود را پیدا کنید.

تابلو نشانگر دلفین

بعد از اینکه با انواع نشانگرها و کاربردهای مختلف آن‌ها آشنا شدید ، بهتر است برای خرید تابلو نشانگر اقدام کنید و نشانگرهای با کیفیت و مقاومی خریداری کنید. حال نوبت به معرفی یک شرکت بی نظیر می‌رسد که در ساخت محصولات بهداشتی و انواع اکسسوری آشپزخانه و حمام فعالیت می‌کند. این شرکت خوش‌نام و معتبر همان شرکت دلفین می‌باشد که بدون شک نام آن را بارها شنیده‌اید یا از محصولات شگفت انگیز آن استفاده کرده‌اید.

برند معتبر دلفین یک برند محبوب و آشنا در بین مردم می‌باشد که به خوبی توانسته است اعتماد مردم را به خود جلب کند. هیچ  فرقی ندارد که محصول مورد نظر بزرگ است یا کوچک ، شرکت دلفین برای ساخت همه‌ی محصولات خود از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه استفاده می‌کند و محصول مورد نظر را در بهترین نحو ممکن تولید می‌کند.

تابلو نشانگر دلفین هم یکی از این محصولات بی نظیر می‌باشد که در بهترین کیفیت ممکن ساخته شده است و ماندگاری بالایی دارد. به این صورت که مدت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. توجه به این نکته حائز اهمیت است که تابلوهای نشانگر دلفین در انواع مختلفی تولید شده است که با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

انواع تابلو نشانگر دلفین

تابلو‌های نشانگر دلفین در انواع گوناگونی تولید شده است که برخی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

1. تابلو نشانگر طرح wc کد 63

این نوع تابلو‌ نشانگر دلفین برای درب سرویس بهداشتی طراحی شده است و در محل‌های مختلفی مانند رستوران‌ها ، منزل ، کافی شاپ‌ها و … قابل استفاده است. از پلکسی گلاس ساخته شده است و ضدآب می‌باشد.

تابلو نشانگر دلفین طرح wc کد 63

2. تابلو نشانگر طرح حمام کد 20

این نوع تابلو‌ی نشانگر هم برای درب حمام طراحی شده است و به راحتی می‌توانید آن را بر روی سطح‌های مختلفی مانند پلاستیک ، چوب ، شیشه و … بچسبانید و از آن استفاده کنید.

تابلو نشانگر دلفین طرح حمام کد 20

3. تابلو نشانگر طرح bedroom  کد 67

این نوع تابلو هم مناسب درب اتاق خواب می‌باشد و از جنس کامپوزیت ساخته شده است که ضد آب است و رنگ آن تغییر نمی‌کند.

تابلو نشانگر طرح bed room کد 67

برای دیدن سایر تابلوهای نشانگر دلفین می‌توانید به سایت دلفین ایران مراجعه کنید و از محصولات دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *