حمام و سرویس بهداشتی

ایده‌ پرده حمام: بازسازی ارزان‌قیمت حمام به بهترین شکل

شاید فکر کنید همین که اگر پرده حمام جلوی جاری شدن آب در کل حمام را بگیرد کافی است- اما با چند ایده‌ پرده حمام می‌توان کارهای بیش‌تری انجام دهد. بله! برای مثال برخی از پرده‌های حمام به طور طبیعی در برابر قارچ‌ها مقاوم هستند. برخی دیگر به راحتی تمیز می‌شوند یا این‌که ارزان هستند و یا این‌که یک جلوه خلاقانه و باشکوه به این فضای خصوصی می‌دهند. پس اگر حمام شما نیازمند یک ارتقا و بهسازی آسان است، این ایده‌ها را بخوانید. ما انواع مختلفی را همراه با مزایا و معایب و قیمت تقریبی آن‌ها بررسی کرده‌ایم.

وینیل

پرده حمام وینیل

مزایا: اگر وقت و هزینه کمی دارید بروید سراغ این پرده که همه جا هم وجود دارد. وینیل مانند دیگر پارچه‌های ترکیبی (ترکیبی از مواد مصنوعی) مانند نایلون و پلی‌استر، ارزان است و به راحتی تمیز می‌شود.

این پرده نیازی به لاینر ندارد و به راحتی می‌توان به کمک یک اسفنج مرطوب آن را تمیز کرد که اثرات صابون را پاک کرد، این گفته یک کارشناس خانه و باغ است. این مواد آب‌گریز هستند و کمک می‌کنند دیگر نگران قارچ و کپک نباشید.

کتان

پرده حمام کتان

کتان شخصیت بهتری به حمام می‌دهد و در هر رنگ و الگویی وجود دارد.  ایده‌ پرده حمام پارچه‌ای باعث می‌شود فضای شما پذیرا و جذاب و دنج باشد.

نگهداری از کتان نسبتا آسان است- به گفته یک طراح داخلی فقط کافی است آن را بشویید و آویزان کنید که خشک شود.

اگر نگران ماندگاری و دوام کتان هستید نگران نباشد: با مراقبت خوب، یک پرده کتانی با جنس عالی می‌تواند سال‌ها باقی بماند

معایب

قیمت کتان دو برابر وینیل است و برای آویزان کردن پارچه به لاینر نیاز دارید. این نوع پارچه نیازمند تمیز کردن بیش‌تری است برای این‌که از تشکیل قارچ جلوگیری شود. اجازه دهید در فاصله بین دو بار دوش گرفتن پرده کاملا خشک شود که شانس رشد قارچ و کپک کاعش یابد. باید پرده را کاملا بکشید که هوای بین چین‌های پرده خارج شود.

پاکیزه نگه‌داشتن لاینر و تمیز کردن استرها نیز مهم است.

پرده را در آب گرم بگذارید و نصف فنجان نمک اضافه کنید و اجازه دهید نیم ساعت باقی بماند سپس آویزان کنید که خشک شود

ابریشم و ساتن

پرده حمام ابریشم و ساتن

مزایا: اگر مرفه هستید صبر نکنید و یک پارچه مجلل انتخاب کنید.

معایب:برای چنین پرده حمامی باید پول خوبی بدهید. همچنین این پرده نیازمند لاینر است زیرا در مقابل آب یا لکه مقاوم نیست. همچنین باید آن را تمیز و خشک کنید.

یک پرده ابریشمی سفارشی حدود 5 متر پارچه نیاز دهد که علاوه بر هزینه پارچه، هزینه‌ی خیاطی و دوخت آن را نیز باید در نظر بگیرید.

کنف

پرده حمام کنف

مزایا: این پارچه دوستدار محیط‌زیست است. تجدید پذیراست، مواد شیمیایی ندارد، به طور طبیعی در برابر قارچ مقاوم است و نگهداری آن نیز آسان است(فقط کافی است آن را بشویید). کتان ارگانیک یک انتخاب دیگر دوستدار محیط زیست است.

معایب: این نوع پارچه رنگ‌ها و الگوهای متنوعی ندارد. در حقیقت، بیشتر آن‌ها کاملا بی‌روح هستند. قیمت این پارچه نیز در مقایسه با وینیل و کتان بیش‌تر است.

در این نوشته چند ایده‌ پرده حمام را به شما به اشتراک گذاشتیم، منتظر ایده‌های شما در بخش دیدگاه‌های سایت صنایع بهداشتی دلفین هستیم.

منبع: ریئلتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *