حمام و سرویس بهداشتی

12 ایده هوشمندانه قفسه حمام

متناسب با بودجه خود، راه‌حل‌هایی برای نگهداری وسایل داشته باشید. در ادامه 12 ایده هوشمندانه قفسه حمام را مطرح می‌کنیم.

فضایی که برای تمیز شدن به آن مراجعه می‌کنیم معمولا به آشفته‌ترین و بهم ریخته‌ترین اتاق خانه تبدیل می‌شود. فرقی نمی‌کند که اندازه حمام چه‌قدر باشد، به هر حال مهم است که جای مشخصی برای حوله‌ها، وسایل بهداشتی و محصولات پاک‌کننده وجود داشته باشد. به کمک این ایده‌ها که طیف متفاوتی از نظر هزینه، مدل و عملکرد را پوشش می‌دهند، حمام خود را -حمام کودک، مستر یا هر مدل حمامی- تحت کنترل خود دربیاورید. حتی اگر با یک حمام کوچک پودری (powder) نیز سروکار داشته باشید باز هم راه‌حل‌هایی مانند قفسه‌های بالای درب و زیر سینک وجود دارد که فورا فضا را مرتب می‌کنند و به فضای کوچک شما زیبایی نیز می‌دهند.

قبل از این‌که به فروشگاه بروید حمام خود را بررسی کنید که بزرگترین نیاز خود را بدانید: سازماندهی وسایل آرایشی و … . سپس به این راه‌حل‌ها رجوع کنید، جعبه ابزار خود را بیرون بیاورید و حمام خود را با استفاده از این 12 ایده هوشمندانه قفسه حمام به یک فضای دنج و آرام تبدیل کنید.

قفسه بالای درب

قفسه بالای درب در ایده هوشمندانه قفسه حمام

اولین ایده هوشمندانه قفسه حمام استفاده از قفسه بالای درب است. در این‌جا استفاده از چهارپایه‌های پله‌ای را هم به خاطر داشته باشید. یک قفسه بالای درب اضافه کنید که وسایلی مانند پارچه‌هایی که روزانه از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را در آن قرار دهید.

فضای ذخیره زیر سینک

فضای ذخیره زیر سینک

این‌که سینک ایستاده انتخاب کرده‌اید به این معنی نیست که باید از داشتن فضایی برای ذخیره و نگهداری بگذرید. این سینک زیبای روستایی فضای ذخیره کافی برای نگهداری پارچه‌های نازک، محصولات آرایشی و بهداشتی یا هرچیز دیگری است که آن‌قدر زیبا باشد که بخواهید آن را در معرض دید قرار دهید.

سبدهای خرید

سبدهای خرید در ایده هوشمندانه قفسه حمام

یک میز یا قفسه که قبلا کاربرد دیگری داشته را بردارید و سبدهایی در آن قرار دهید با این ایده هوشمندانه قفسه حمام می‌توانید ملزومات حمام و به ویژه وسایلی که روز به روز بیش‌تر می‌شوند را در آن‌ها قرار دهید.

قفسه‌های شفاف

قفسه‌های شفاف

وسایل زیبایی شما استحقاقش را دارند که در معرض دید باشند، پس آن‌ها را در مجموعه‌ای از قفسه‌های شفاف، در معرض دید قرار دهید. مانند یک کابینت داروی سنتی اما به روشی زیباتر.

فضای بالای توالت

فضای بالای توالت در ایده هوشمندانه قفسه حمام

تمام چیزهایی که نیاز دارید از جمله حوله، دستمال توالت و … را به این روش در این قفسه که به راحتی قابل نصب و جمع کردن است، در دسترس قرار دهید.

نردبان نگهداری وسایل

نردبان نگهداری وسایل

در استفاده از این ایده هوشمندانه قفسه حمام شک نکنید: یک نردبان قدیمی را با آویزان کردن سبدهای سیمی برای نگهداری دستمال توالت، خوشبو کننده هوا یا چند گیاه، به یک قفسه تبدیل کنید.

قفسه‌های باز

قفسه‌های باز در ایده هوشمندانه قفسه حمام

قفسه‌های باز شما را تشویق می‌کنند که حوله‌ها و وسایل بهداشتی خود را تمیز نگه دارید. این قفسه داخلی همه چیز را در خود و در بالای سطح زمین نگه می‌دارد، به جای این‌که فضای ارزشمند کف را تصرف کنند.

قفسه تکی

قفسه تکی

با یک قفسه تکی که در بالای توالت پرچ شده باشد مد و عملکرد را باهم ترکیب کنید که به فضای خود کمی گرما و مد ببخشید. برای اجرای این ایده هوشمندانه قفسه حمام از شلف‌های دیواری دلفین دیدن کنید.

قفسه‌های لوله‌ای صنعتی

قفسه‌های لوله‌ای صنعتی در ایده هوشمندانه قفسه حمام

این قفسه‌ها که محکم و زیبا هستند، از ترکیب چوب تیره و لوله‌های صنعتی استفاده می‌کنند که احساسی الهام‌بخش از مزرعه به خانه ببخشند.

قفسه روی درب

قفسه روی درب

فضای دیواری کمی دارید؟ به دنبال ایده هوشمندانه قفسه حمام هستید؟ این قفسه که حوله و وسایل‌بهداشتی شما را نگه می‌دارد را در قسمت داخلی درب حمام خود آویزان کنید

کابینت پنجره‌ای آنتیک

کابینت پنجره‌ای آنتیک در ایده هوشمندانه قفسه حمام

اگر بچه کوچک دارید کابینت بهترین گزینه است. اگرچه کابینت‌هایی با درب‌های بسته منجر به آشفتگی فضا می‌شوند. با قرار دادن وسایل شکننده و مهم در پشت یک کابینت شیشه‌ای و چوبی، از وسایل محافظت کنید.

قفسه‌های سه طبقه

قفسه‌های سه طبقه

اخرین ایده هوشمندانه قفسه حمام استفاده از قفسه های سه طبقه است. همه چیزهای خوب سه‌تایی هستند، مخصوصا قفسه. به جای اینکه جلوه قفسه خود را سنگین و تیره کنید، با این قفسه سیاه و سفید سه طبقه فضای خود را باز و روشن کنید.

منبع: goodhousekeeping

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *