حمام و سرویس بهداشتی

10 نکته و توصیه برای بازسازی ایدئال حمام

حمام‌ها اولین مکانی هستند که افراد تمایل با بازسازی آن‌ها دارند، حتی بیش‌تر از آشپزخانه. این فضا کوچک است و کارها را کمی راحت‌تر می‌کند. علاوه بر این، فضای کمتر به معنای هزینه کمتر است: کف‌سازی و نقاشی کمتر، کابینت‌ها و کانتر کمتر. این توصیه‌ها را دنبال کنید تا بازسازی ایدئال حمام خود را آغاز کنید و این فرآیند را کارا و موثر از نظر هزینه انجام دهید.

در بازسازی ایدئال حمام فضاهای داخلی ایجاد کنید.

وقتی که فضا زیادی تنگ است، فضاهای داخلی مانند جاصابونی‌های تو رفته، کابینت دارو و حتی رول توالت باعث ایجاد فضاهایی خوب برای حمام‌های کوچک می‌شوند. حتی می‌توانید به کمک نورپردازی فرورفته، لامپ سقفی خود را صاف کنید.

به تهویه حمام توجه کنید.

همه حمام‌ها نیازمند میزانی تهویه هستند که مطابق مقررات می‌تواند یک پنجره با اندازه مناسب یا یک فن تهویه باشد. برای فن حمام هم به ظرفیت خروجی فن (اینکه چند مترمکعب در دقیقه می‌تواند هوا را جابجا کند) و هم به میزان سروصدای فن توجه کنید تا در بازسازی ایدئال حمام خود موفق باشید.

در بازسازی ایدئال حمام از گیاهان برای ایجاد رنگ‌های شاداب و سرزنده استفاده کنید.

نباید گیاهان را در حمام نادیده گرفت. گیاهان رنگ‌های بیشتری به حمام می‌بخشند. می‌توانید برای دنج کردن فضا از قفسه‌ها و شلف‌های مختلف در حمام خود استفاده کنید.

کف‌سازی مناسب انتخاب کنید.

کف‌های چوبی با اینکه شخصیت خوبی به حمام می‌دهند اما از یک نقطه‌نظر خاص بهترین نوع متریال کف‌سازی حمام نیستند. به جای آن، کف‌سازی را انتخاب کنید که تحمل مسائل روزمره را داشته باشد و به اندازه کافی سخت باشد. متریال‌های محبوب برای کف‌سازی حمام شامل سرامیک و کاشی هستند.

در بازسازی حمام ایدئال اندازه اتاق را با رنگ تنظیم کنید.

برای اینکه یک حمام کوچک، بزرگتر به نظر برسد باید از طیف رنگی سفید یا روشن استفاده کنید. رنگ‌های تیره باعث می‌شوند حمام کوچکتر و کلاستروفوبیک به نظر برسد. از لوازم جانبی (مثلا توالت یا وان) به رنگ سفید یا روشن استفاده کنید. همیشه برای رنگ سقف حمام به هر چیزی به جز سفید یا روشن فکر نکنید زیرا این تمایل به کوچک‌تر نشان دادن فضاست و در بازسازی ایدئال حمام شما خلل ایجاد می‌کند.

نورپردازی حمام

در اتاقی که افراد نیاز دارند که مو و صورت خود را بیشتر ببیند، معمولا نورپردازی خیلی کم نور و نقطه ای است- معمولا از یک ابزار سقفی. حداقل چند لامپ برای اضافه کردن در اطراف آینه حمام به شکل دیوارکوب در نظر بگیرید. اما نور خیره کننده نیز نمی‌خواهیم. یک دستگاه خیلی ساده که بتواند به حمام شما حال و هوای خوبی بدهد یک سوییچ دیمر است. این دستگاه برای حمام‌های آرامش بخش آخر شب عالی است. شما همچنین می‌توانید از آینه‌های نوری دلفین برای بازسازی ایدئال حمام خود استفاده کنید.

در بازسازی حمام ایدئال از قطعات ساده استفاده کنید.

اگر فضا اجازه دهد، بسیاری از متخصصین دکوراسیون منزل پیشنهاد می‌کنند که یک المان ساده و بی آلایش مانند یک صندلی دکوری یا یک قفسه به عنوان یک المان طراحی داشته باشید. برای جبران کردن این فضا، می‌توانید المان‌های کاربردی مانند آویز لباس را در فرورفتگی‌ها قرار دهید و اینکه ان‌ها را به اتاق دیگری منتقل کنید. البته که این المان دکوری می‌تواند به عنوان جایی برای نگهداری حوله، صابون یا سایر چیزهای دیگر نیز به کار برود.

فرصت‌های بیشتری برای آویزان کردن اشیا فراهم کنید.

قلاب‌ها آسان‌ترین راه برای افزودن فضا به حمام بدون اضافه کردن یک کانتر یا بدون اضافه کردن واقعی سطحی حمام هستند. از قلاب‌ها و رختاویزها می‌توان برای هر چیزی از لباس گرفته تا لباس و حوله حمام استفاده کرد. قلاب‌ها را در پشت در، در کنار کابینت یا در قسمتی از دیوار که مورد استفاده نیست قرار دهید.

آینه‌های بیشتری در حمام قرار دهید.

بیش‌تر مردم فکر می‌کند آینه حمام تنها برای چک کردن آرایش یا مدل مو است. آینه‌ها المان‌هایی طراحی هستند که فضا را از نظر بصری بزرگتر نشان می‌دهند و به فضا روشنایی و نور می‌دهند. بسیاری از افراد دوست دارند که آینه دومی علاوه بر آینه اول روی سینک، بیفزایند.

در بازسازی ایدئال حمام از قسمت پایین‌تر دیوار محافظت کنید.

تخته‌ها دو کاربرد عالی دارند. اول اینکه در جای مناسب یک جلوه آنتیک دارند و نصب آسانی نیز دارند. دوم اینکه از قسمت پایینی دیوار در برابر قطرات آب دوش یا وان محافظت می‌کنند. یک پوشش رنگ خوب روغنی باعث می‌شود از صحت کار آن‌ها در مورد رطوبت اطمینان حاصل کنید. اگر این تخته‌ها با سبک حمام شما مناسب نیستند، از تایل‌های مناسب برای پوشاندن دیوار، برای 40 تا 48 اینچ پایینی دیوار استفاده کنید. تایل‌ها از دیوار در مقابل رطوبت مخافظت می‌کنند و طیف مدل‌های نامحدودی نیز دارند که با سبک‌های بسیاری سازگاری دارند و کمک می‌کنند در بازسازی حمام ایدئال خود موفق باشید.

منبع: thespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *