حمام و سرویس بهداشتی

معرفی تابلو نشانگر سرویس بهداشتی

تابلو راهنما

امروزه تابلو‌های راهنما در همه جا به چشم می‌خورند و برای راهنمایی کردن و کمک به افراد ساخته شده‌اند. به کمک تابلو‌های راهنما به راحتی می‌توانید مکان مورد نظر خود را پیدا کنید. از این تابلو‌ها برای معرفی مکان‌های زیادی استفاده می‌شود. به طور مثال: ساختمان‌ها، خیابان‌ها، فروشگاه‌ها و … که در قسمت‌های عمومی هستند. از تابلو‌های راهنما در بخش‌های داخلی ساختمان‌ها هم استفاده می‌شود زیرا ممکن است وارد جایی شوید و با درهای زیادی مواجه شوید که شما را گیج کند. اگر یک تابلو راهنما وجود نداشته باشد نمی‌توانید اتاق مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید. به طور مثال  تابلو نشانگر سرویس بهداشتی  کاربرد زیادی دارد که افراد به راحتی بتوانند سرویس بهداشتی را پیدا کنند.

از تابلو‌های راهنما برای پیدا کردن قسمت کوچکی از محیط‌های بزرگ و شلوغ استفاده می‌شود و بهترین راهنما برای افراد می‌باشد که بتوانند به سمت مکان مورد نظر خود حرکت کنند. با نصب تابلو‌های راهنما در مکان‌های اداری و شلوغ می‌توان از تلف شدن وقت افراد جلوگیری کرد و بازدهی آن مکان را بالاتر برد. این تابلو‌ها را در ورودی مکان‌ها، سردر بخش‌ها و اتاق‌ها و … نصب می‌کنند.

تابلو‌های راهنما از جنس‌های مختلفی مانند: چوب، آلومینیوم، فلکسی و … ساخته می‌شوند.   

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی یکی از تابلو‌های راهنما می‌باشد که کاربرد فراوانی دارد. وجود تابلو نشانگر سرویس بهداشتی در همه‌ی مکان‌ها ضروری می‌باشد. به طور مثال: در منزل، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، مسجد دانشگاه و همه‌ی مکان‌های عمومی که سرویس بهداشتی دارند.

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی در مکان‌های عمومی برای مشخص کردن این‌که کدام دستشویی مردانه و کدام یک زنانه می‌باشد و در منزل بیش‌تر حالت تزیینی دارد یا اگر درب حمام و دستشویی کنار یکدیگر بودند می‌توانید از تابلو نشانگر برای هر دو درب استفاده کنید.

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی دلفین که قابل استفاده در همه‌ی مکان‌ها می‌باشد علاوه بر زیبایی که دارد، از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار می‌باشد. برای نصب کردن این نشانگر باید چسب قسمت پشت آن را جدا کنید سپس آن را به راحتی در محل مورد نظر نصب کنید.

قیمت‌های تابلو نشانگر سرویس بهداشتی بالا نیست و به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

تابلو نشانگر دلفین طرح دستشویی کد ۲۵

انواع تابلو نشانگر سرویس بهداشتی

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی با اینکه یک وسیله‌ی ‌کوچک است اما کاربرد‌های زیادی دارد. توجه داشته باشید که تابلو نشانگر سرویس بهداشتی فقط به یک صورت نیست بلکه در شکل‌های گوناگونی ساخته شده است که به شرح زیر هستند:

1. تابلو نشانگر سرویس بهداشتی که فقط نام آن به صورت انگلیسی قید شده است و در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگونی وجود دارد.

2. تابلو نشانگر سرویس بهداشتی که علاوه بر نام انگلیسی ، نام فارسی آن هم قید شده است این نوع از تابلو‌ها برای افرادی مناسب است که سواد زیادی برای خواندن ندارند و حروف انگلیسی را نمی‌توانند بخوانند.

3. تابلو نشانگر سرویس بهداشتی که یک شکل فانتزی می‌باشد که به وسیله‌ی آن به راحتی می‌توان تشخیص داد که این مکان سرویس بهداشتی است. البته این نشانگر‌ها بیشتر جنبه تزیینی و دکوری دارند.

4. تابلو نشانگر سرویس بهداشتی که علاوه بر ذکر نام انگلیسی یک شکل آدمک خانم یا آقا هم وجود دارد که برای تشخیص سرویس بهداشتی زنانه و مردانه می‌باشد.

انواع تابلو‌های راهنما

تابلو راهنمای سالنی

تابلو راهنمای سالنی علاوه بر کاربرد‌هایی که دارد، زیبایی خود را دارد و به خوبی جلب توجه می‌کند. این تابلو‌ها به شکل‌های مختلفی وجود دارند مانند: تابلو اعلانات، تابلو راهنمای ایستاده، استند تبلیغاتی، تابلو راهنمای دو‌طرفه و ….

تابلو راهنمای محیطی

این تابلو‌ها در مکان‌های عمومی نصب می‌شود و برای راهنمایی راننده‌ها و افراد عابر می‌باشند. جنس این نوع تابلو‌ها معمولا از آلومینیوم یا پلکسی گلاس است که بسیار محکم و مقاوم هستند. البته این نوع تابلو‌ها باید مقاوم باشند زیرا در فضای آزاد هستند و همواره در معرض نور آفتاب، بارش باران، بارش برف و یخ زدگی قرار دارند. نصب این تابلو‌ها به هدایت کردن ترافیک و افزایش ایمنی در جاده‌ها کمک فراوانی می‌کند.

تابلو نشانگر دلفین طرح دوربین مدار بسته کد ۷۱

کاربرد تابلو نشانگر

علاوه بر تابلو نشانگر سرویس بهداشتی که گفته شد، تابلو‌های نشانگر دیگری هم وجود دارند که بهترین راهنما برای افراد می‌باشد و کاربرد‌های زیادی دارند مانند:

 • نصب کردن یک تابلو نشانگر با عنوان پارک کردن ممنوع بر روی درب پارکینگ منزل که افراد با دیدن آن نباید جلوی پارکینگ شما پارک کنند.
 • نصب کردن تابلو نشانگر در محل کار خود برای تذکر دادن به سیگار کشیدن. با وجود این تابلو افراد متوجه می‌شوند که شما به این کار حساس هستید و این کار را انجام نمی‌دهند ، با وجود اینکه کشیدن سیگار در فضای بسته کار کاملا اشتباهی است اما تذکر دادن کار درستی است.
 • نصب کردن تابلو نشانگر برای آهسته بستن درب در مغازه ، فروشگاه یا محل کار خود که افراد با دیدن آن رعایت کنند و این کار را انجام ندهند.

به طور کلی وجود یک تابلو نشانگر برای تذکر دادن بسیار مناسب است و در این صورت دیگر افراد بهانه‌ای ندارند و نمی‌توانند بگویند که فراموش کردیم زیرا تابلو نشانگر مقابل آن‌ها قرار گرفته است.

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی دلفین دارای مقاومت بالا، زیبایی و قیمت مناسبی می‌باشد و خرید آن هم بسیار راحت است. کافی است وارد سایت دلفین ایران شوید و نشانگر مورد نظر خود را سفارش دهید.

اگر به کارهای دستی علاقه دارید می‌توانید در منزل تابلو نشانگر بسازید. با خرید چند رنگ نمد و چسب مخصوص آن و البته سلیقه و ذوق برای این کار به راحتی و با برش زدن طرحی که مد نظر شماست می‌توانید یک تابلو نشانگر سرویس بهداشتی یا حمام بسازید.

توجه داشته باشید که یک تکه نمد بزرگ برای زمینه کار انتخاب کنید و کار خود را روی آن قرار دهید که این کار می‌تواند به دو صورت باشد:

1. می‌توانید فقط نام‌های سرویس بهداشتی و حمام را به شکل انگلیسی که  برای شما راحت‌تر است برش دهید و روی زمینه مورد نظر قرار دهید.

2. می‌توانید طرح یک عروسک زیبا را روی نمد بکشید و برش دهید طوری که بیانگر حمام یا سرویس بهداشتی شما باشد.

تابلو‌های ایمنی

همانطور که گفته شد نشانگر‌ها مانند تابلو نشانگر سرویس بهداشتی برای راهنمایی و کمک کردن به افراد است که زودتر به هدف خود برسند.

اما گاهی هدف نشانگرها و تابلو‌ها بیش‌تر از یک راهنمایی کردن است و برای نجات جان انسان‌ها استفاده شده است. در برخی از شغل‌ها همواره خطراتی وجود دارد که جان کارکنان را تهدید می‌کند برای جلوگیری از ایجاد هرگونه آسیب و مشکل برای کارکنان از تابلوهای ایمنی استفاده می‌شود که با توجه کردن به آن‌ها و رعایت نکات گفته شده به راحتی می‌توانند از جان خود مراقبت کنند.

تابلوهای ایمنی به صورت شکل‌های هندسی هستند و همه‌ی افراد شاغل باید تابلو‌های موجود را به خوبی بشناسند و به راحتی از بروز مشکل پیشگیری کنند.

برخلاف تابلو نشانگر سرویس بهداشتی که رنگ آن کاملا سلیقه‌ای است و بیش‌تر به جنبه زیبایی آن توجه می‌شود هرکدام از تابلو‌های ایمنی دارای رنگ و شکل خاص خود می‌باشند که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید:

 • علائمی که برای هشدار هستند، پس زمینه آن‌ها زرد است پس با دیدن یک تابلو‌ی ایمنی به رنگ زرد توجه داشته باشید که بیان‌گر چه هشداری می‌باشد.
 • تابلوی ایمنی با پس زمینه سبز نشان دهنده‌ی یک پیام ایمنی است.
 • تابلوی ایمنی با پس زمینه آبی، بیانگر یک دستورالعمل است.
 • تابلو‌هایی که رنگ زمینه آن‌ها قرمز است و یک خط اریب هم دارند، بیان‌گر ممنوع بودن می‌باشد.
 • اگر تابلو به شکل مربع یا مستطیل و با رنگ قرمز بود، مربوط به وسایل آتش نشانی است.

تابلو‌هایی که در سطح شهر وجود دارند چند دسته هستند:

 1. تابلو‌های راهنمایی و رانندگی که برای راهنمایی و هدایت راننده‌ها به کار می‌رود.
 2. تابلوهای هشدار دهنده که برای اخطار دادن به راننده‌ها از خطر‌های موجود در جاده استفاده می‌شود.
 3. تابلوهای اخباری برای راهنمایی راننده‌ها و نشان دادن مکان‌های عمومی مانند: بیمارستان، فرودگاه و … می‌باشد.
 4. تابلوهای محلی برای مشخص کردن مرز‌ها و جهت جاده‌ها از آن استفاده می‌شود.

نکات مهم در انتخاب تابلوها

برای انتخاب هر نوع تابلویی باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. قبل از انتخاب تابلوی مورد نظر به سن و سواد افرادی که قرار است با این تابلو روبرو شوند توجه داشته باشید.
 2. به جنس تابلوها و ماندگاری آن‌ها با توجه به محلی که قرار است نصب شوند توجه کنید.
 3. اگر لازم است که تابلو‌ها در شب و تاریکی دیده شوند ، از تابلوهای شبرنگ استفاده کنید.
 4. ارتفاعی که قرار است تابلوها را نصب کنید باید استاندارد باشد. به طور مثال برای نصب نشانگر سرویس بهداشتی باید آن را روی درب یا کنار آن نصب کنید نه خیلی بالا باشد که کسی آن را نبیند و نه خیلی پایین باشد که به آن توجه نشود.
 5. در تابلوهای ایمنی نباید از رنگ‌های سلیقه‌ای استفاده شود.

تابلو نشانگر سرویس بهداشتی دلفین، قابل استفاده در همه جا می‌باشد و دارای اندازه‌ی استاندارد و چسب محکم برای چسباندن است.‌ رنگ آن ثابت است و خراب نمی‌شود.

علاوه بر نشانگر سرویس بهداشتی ، نشانگر حمام  و چندین نشانگر دیگر از دلفین وجود دارد که همگی قابل استفاده در همه جا هستند و انتخاب‌های مناسبی برای شما به شمار می‌روند.

تابلو نشانگر طرح No Smoking کد ۶۸ - تابلو نشانگر سرویس بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *