حمام و سرویس بهداشتی

33 ایده حمام برای خانه کوچک

جا دادن یک دوش در یک حمام کوچک با مساحت کم بدون شک چالش‌برانگیز است. اما خوشحالیم که بگوییم این کار غیرممکن نیست. این ایده‌ها به شما کمک می‌کنند که با کمی تفکر خلاق بتوانید فضاهای متفاوت را به فضاهایی کاربردی و همچنین مطابق مد تبدیل کنید در ادامه 33 ایده حمام برای خانه کوچک آورده می‌شود.

یک وان در گوشه حمام

یک وان در گوشه حمام - حمام برای خانه کوچک

یک وان کوچک و خاص که در گوشه حمام قرار گرفته باشد، یک نقطه قوت خوب برای دوش گرفتن در حمامی است که  به خوبی و مطابق مد طراحی شده است. در این خانه‌ی خاص، قرار دادن محل حمام کردن در گوشه باعث ایجاد فضایی برای سینک یا میز توالت می‌شود.

درب شیشه‌ای بدون قاب برای دوش

درب شیشه‌ای بدون قاب برای دوش

بسیاری از دوش‌های کوچک به طور مناسب از مد و سبک خاص استفاده نمی‌کنند. چیزی که می‌تواند خیلی موثر باشد یک درب شیشه‌ای بدون قاب است. این درب به این خاطر که مانعی برای دید بصری ایجاد نمی‌کند، حس بزرگ بودن و جاری بودن فضا را منتقل می‌کند بنابراین مناسب حمام برای خانه کوچک است.

درباره میز توالت خود بازنگری کنید.

بازنگری در میز توالت

ساده‌تر کردن و خاص‌تر کردن میز توالت باعث می‌شود فضایی برای یک دوش با اندازه استاندارد فراهم شود. شکل منحصر به فرد کابینت باید طوری باشد که اجازه دهد درب حمام به طور کامل باز شود.

وان چوبی روستایی

وان چوبی روستایی - حمام برای خانه کوچک

برای این‌که به گوشه حمام خود کمی شخصیت بدهید، می‌توانید یک وان چوبی و الهام گرفته از سبک روستایی را به جای کابین دوش سنتی، در گوشه حمام قراردهید.

دوش را بهبود دهید.

بهبود دوش و سردوش

ارتقا دادن دوش می‌تواند به خوبی برای یک حمام کوچک مفید باشد و همچنین چون ابزار شیکی است می‌تواند دلپذیر نیز باشد. ارتقا دادن سردوش استاندارد و اضافه کردن یک قفسه شیشه‌ای می‌توانند به حمام شما جلوه زیبایی بدهند و هزینه زیادی نیز ندارند بنابراین مناسب حمام برای خانه کوچک است.

کاشی‌های بزرگ

استفاده از کاشی های بزرگ در حمام

کاشی‌های افقی بزرگ که به صورت افقی قرار گرفته باشند باعث می‌شوند فضا جادارتر به نظر برسد. به کمک این کاشی‌ها می‌توان یک حمام کوچک را به خوبی ساخت و از حس بزرگ بودن آن لذت برد.

حمام shiplap

حمام shiplap - حمام برای خانه کوچک

یعنی قراردادن تخته‌ها کنار یکدیگر به طوری که به خوبی کنار هم قرار بگیرند و چفت شوند. لازم نیست برای یک حمام شخصی حتما از کاشی استفاده کنید. می‌توانید از یک وان کوچک در کنار تخته‌هایی که به خوبی بریده شده و کنار یکدیگر قرار می‌گیرند استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که دیوارهای خود را با یک درزگیر چوب درجه یک دریایی، ضدآب کنید.

یک اتاق مرطوب ایجاد کنید.

اتاق مرطوب

چگونه یک دوش را در یک حمام کوچک که به سختی 9 فوت می‌شود جا می‌کنید؟  می‌توان بدون استفاده از مانعی براش دوش نیز یک حمام خوب و ضدآب داشت. در این راستا می‌تواند از طراحان زبده کمک بگیرید. یک مورد موثر دیگر برای صرفه‌جویی در فضا نیز استفاده از یک سینک کوچک است که می‌تواند در بالای توالت قرار بگیرد و مناسب حمام برای خانه کوچک باشد.

دوش نشسته

دوش نشسته

اگر دوست دارید در وان باشید و دوش بگیرید حتما این ایده را می‌پسندید. می‌توان در یک حمام کوچک از یک رایزر استفاده کرد که عمق وان کوچک حمام تامین شود. می‌توان یک دوش را نیز در کنار وان و داخل وان قرار داد به گونه‌ای که ارتفاع آن با دست قابل تنظیم باشد.

ابزراآلات مسی برای حمام

ابزراآلات مسی برای حمام - حمام برای خانه کوچک

ابزارآلات مسی و کاشی‌هایی با طول زیاد باعث ایجاد یک دوش با ابعاد مناسب و جذاب در یک حمام برای خانه کوچک می‌شود.

دوش بدون درب

دوش بدون درب

آیا حمام کوچک شما هم طول زیادی دارد و هم باریک است؟ می‌توانید مانند تصویر وان را از دوش جدا کنید. در سمت راست یک وان باریک قرار دارد و در سمت چپ در نزدیکی میز آرایش نیز یک دوش بدون درب قرار دارد.

محفظه دوش منحنی در گوشه حمام

محفظه دوش منحنی در گوشه حمام

شاید ابتدا غیرقابل باور به نظر برسد که بتوان چنین حمام زیبایی را در داخل یک خانه کوچک با مساحت کمتر از 200 فوت مربع ساخت. ویژگی خاصی که باعث بهره‌گیری حداکثر از این مساحت کم شده است، محفظه دوش منحنی است که در گوشه حمام قرار دارد.

وان پایه‌دار

وان پایه‌دار - حمام برای خانه کوچک

یک وان پایه‌دار می‌تواند فضای دوش گرفتن در یک خانه کوچک را دو برابر کند. وان‌هایی مشابه تصویر با طول 37 اینج شروع می‌شوند و ایده آل حمام برای خانه کوچک است.

دوش از جنس فولاد ضدزنگ

دوش از جنس فولاد ضدزنگ

یک دوش از جنس فولاد ضدزنگ جلوه خوبی به این خانه داده است. در این مثال استفاده از ورقه‌های فولاد گالوانیزه برای پوشاندن کل محفظه حمام به طور قابل توجهی ارزان‌تر از کاشی بوده است. از آنجا که ورقه‌های فولاد ضدزنگ در صورت خیس شدن می‌توانند لغزنده باشد، از یک پوشش مات و قابل برداشتن از جنس سدر برای پوشاندن محفظه دوش استفاده شده است.

حمام کوچکی که برای یک خانواده ساخته شده است.

حمام کوچکی که برای یک خانواده

درباره برخی حمام‌هایی که برای خانواده‌های جوان طراحی می‌شوند باید این را در نظر داشت که معمولا لازم است وسایل زیادی در یک حمام کوچک جا بگیرند. برای این‌که این حمام بهتر برای کودکان مناسب باشد می‌توان از یک وان RV برای کودکان در کنار یک دوش مناسب بزرگسالان استفاده کرد. در سبک خانه مدرن و سفارشی، معمولا برای اطراف دوش از کاشی‌هایی مشابه چوب استفاده می‌شود.

کفه پایه‌دار دوش

کفه پایه‌دار دوش

این چادر خودمختار یک سازه دائمی 500 فوت مرعی است که در بیگ سور کالیفرنیا مشرف بر اقیانوس است. علاوه بر مناظر خاص، این خانه خارج از شهر دارای یک محفظه دوش زیبا همراه با یک کفه پایه‌دار دوش است.

تایل حمام از جنس چینی (پرسلین)

پرسلین

حمامی که در تصویر می‌بینید یک حمام شیک است که دارای یک دوش کوچک همراه با کاشی‌های چینی و همچنین یک کفه سفارشی چوبی برای دوش است.

نحوه سفارشی‌سازی یک محفظه دوش فایبرگلاس

محفظه دوش فایبرگلاس

اگر می‌خواهید محفظه دوش خود را بدون بازسازی مجدد ارتقا دهید این ایده برای شماست. سازندگان ابزارآلات کلی را با یک سردوش مشکی حمام و یک شیر تنظیم دمای برنزی روغن مالی شده تعویض کرده‌اند. مورد نهایی نیز استفاده از یک درپوش را‌ه‌آب است که با این موارد هماهنگ باشد.

دیوار باغ عمودی

دیوار باغ عمودی - حمام برای خانه کوچک

هنگامی که حرف از مد بشود، گیاهان می‌توانند یک حمام کوچک را به خوبی ارتقا دهند. یک دیوار باغ سبز عمودی  می‌تواند باعث زیبا شدن یک حمام در یک خانه کوچک شود.

دوشی که توسط ویلچر قابل دسترسی باشد.

در دسترس بودن دوش

در دسترس بودن یکی دیگر از دلایل علاقه‌مند شدن به اتاق‌های مرطوب است. بهتر است فضا به گونه‌ای طراحی شود که بتوان به راحتی با ویلچر از آن استفاده کرد.

ترکیب سینک و دوش

ترکیب سینک و دوش

وقتی فضای کف کافی برای قرار دادن تمام وسایل حمام را ندارید می‌توانید از این ایده استفاده کرد. می‌تواند سینک حمام را در زیر دوش قرار دهید.

اتاق مرطوب به سبک روستایی

اتاق مرطوب به سبک روستایی

این نیاز مثالی دیگری است که به شما ثابت می‌کند اگر حمام خود را به اتاق مرطوب تبدیل کنید، نیازی نیست فضای کف را قربانی دوش کنید. در حمامی که در تصویر می‌بینید ورقه‌های استیل راه‌ راه دور تا دور دوش را پوشانده‌اند. دیوارهای چوبی به لطف رنگ ضدآب درجه یک دریایی، ضدآب شده‌اند. کاشی‌های بادوام نیز یک کف ضدآب ایجاد کرده‌اند و مناسب حمام برای خانه کوچک است.

یک محفظه دوش اکریلیک زیبا ایجاد کنید.

محفظه دوش اکریلیک زیبا - حمام برای خانه کوچک

نمی‌دانید اطراف یک دوش اکریلیک را چطور بیارایید؟ سعی کنید وسایل اطراف آن را به روز کنید. در تصویر از یک سینک مبتکرانه که دارای یک ظرف فلزی است باعث شده توجه به سمت محفظه دوش ساده جلب نشود.

نورگیر سقفی در بالای دوش

نورگیر سقفی در بالای دوش

سقف شیشه‌ای کمک می‌کند که استفاده از دوش در یک خانه یک خوابه کوچک به تجربه‌ای هیجان‌انگیز تبدیل شود. نورگیر سقفی می‌تواند قاب زیبایی از درخت مجاور را ارائه دهد.

دوش‌های هوشمند همراه با فضای ذخیره

دوش‌های هوشمند همراه با فضای ذخیره

ما از ایده‌هایی مناسب فضاهای کوچک که شامل راه‌حل‌های مفید برای ذخیره کردن فضا باشند استقبال می‌کنیم. در این تصویر کفه دوش در واقع یک وان مربعی کوچک است. این وان کوچک فضای مناسبی در گوشه حمام برای ذخیره سازی ایجاد کرده است.

به کمک تایل سرامیکی به حمام خود سبک بدهید.

تایل سرامیکی حمام - حمام برای خانه کوچک

تایل سرامیکی می‌تواند به یک محفظه دوش کوچک شخصیت بدهد. پنجره‌های الهام گرفته از سبک قدیمی نیز جنبه شیک بودن فضا را دوچندان می‌کنند و مناسب حمام برای خانه کوچک است.

تایل دیواری مشکی

تایل دیواری مشکی

تایل مشکی جلوه مجللی به یک حمام کوچک می‌دهد. کاغذ دیواری با طرح نخل که در دیوار مقابل قرار دهرد نیز یک جلوه زیبا ایجاد کرده است.

استفاده از کاشی‌های متفاوت و هماهنگ باهم

استفاده از کاشی‌های متفاوت و هماهنگ باهم

درباره کاشی کردن یک دوش کوچک، استفاده از مدل‌های مختلف می‌تواند جذاب بودن فضا را حفظ کنید. در تصویر از تایل سرامیکی طولی (جاگذاری عمودی) و تایل شش ضلعی مرمر (در کف) به خوبی در کنار یکدیگر استفاده شده است مناسب حمام برای خانه کوچک است.

دوش وان گالوانیزه

دوش وان گالوانیزه - حمام برای خانه کوچک

یک دوش بلند فولادی گالوانیزه که می‌توان در بیشتر فروشگاه‌ها با قیمتی حدود 40 دلار یا کمتر تهیه کرد، به عنوان یک کفه حمام در این حمام متوسط نیز عمل می‌کند. پوشش دیوارهای دوش دو نوع کاشی متفاوت هستند: پرسلین تخته چوبی، سرامیک موزاییک مربعی

دوش منفصل از شبکه

دوش منفصل از شبکه

حمامی که در تصویر نشان داده شده است متعلق به خانه‌ای است که به طور 100% از شبکه شهری جدا است. این حمام دارای یک دوش در گوشه است که با دو نوع کاشی پوشش داده شده است. این محفظه دوش که نسبتا باز است دارای یک دیوار نیمه است که از باقی فضا در برابر پاشیدن آب محافظت کند. یک سیستم جمع‌آوری آب باران آب مورد نیاز برای حمام کردن را تامین می‌کند.

از یک سطل دوش زیبا استفاده کنید.

سطل دوش

در یک حمام کوچک می‌توان از یک وان چوبی متوسط به عنوان کفه دوش نیز استفاده کرد. برای جلوگیری از لیز خوردن پای خیس در کف سطل، می‌‌توان کف آن را با کاشی سنگ‌ریزه‌ای نرم که زیر پا احساس خوبی ایجاد کند پوشاند.

جلوه‌ای جدید در کاشی‌های طولی

جلوه‌ای جدید در کاشی‌های طولی - حمام برای خانه کوچک

مطمئنا می‌توانید با استفاده از کاشی‌های طولی زیبایی و سادگی همه چیز را حفظ کنید. اما اگر می‌خواهید جلوه تازه‌ای به حمام خود بدهید از این ایده استفاده کنید. نیمه پایینی محفظه دوش با چوپی که ضدآب است پوشانده شده است.

ترکیب برنده

ترکیب برنده

هنگامی که حرف از حمام برای خانه کوچک می‌شود، نور طبیعی زیاد و یک دوش زیبا همیشه ترکیبی برنده هستند. در حمامی که در تصویر وجود دارد از یک پنجره افقی و تایل سنگی استفاده شده است که به خوبی موثر واقع شده‌اند. کفه حمام نیز با تخته چوبی مات پوشانده شده است.

منبع: thespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *