حمام و سرویس بهداشتی

توصیه‌هایی برای سازماندهی حمام

خب، سازماندهی حمام . حمامی که نظم خوبی نداشته باشد به اندازه یک حمام کثیف نامطلوب است: هیچ کسی دوست ندارد اول صبح با حجمی از آشفتگی روبرو شود.

کشوها و کابینت داروی شلوغ و بی‌نظم هم شما را دچار استرس می‌کند و هم اگر کاری بخواهید انجام دهید طول می‌کشد. مثلا هنگامی که دنبال شانه، کوتاه‌کننده لبه مو، جعبه دستمال‌ها و … باشید.

می‌توانید از حمام بیرون بیایید در حالی که روحتان تازه شده و آماده شروع روز هستید، نه اینکه آشفته و کلافه باشید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم حمام و دستشویی خود را دوست داشته باشید. به گفته یک کارشناس در بیشتر موارد سازمان‌دهی اتاق از چهار گام یکسان استفاده می‌شود. پس این آشفتگی را با کمک این توصیه‌ها از بین ببرید:

سازماندهی حمام خود را با بیرون آوردن همه چیز شروع کنید.

بیرون آوردن همه وسای برای سازماندهی حمام

اولین گام برای حذف کردن و جدا کردن هر چیزی. همه چیزهایی که در زیر سینک و درون کابینت هستند را بیرون بیاورید و بچینید. دراورها و قفسه‌ها را تمیز کنید و سپس همه چیز را بررسی کنید. هر لوازم آرایشی که لازم نیست را دور بیندازید. هرچیزی که هرگز استفاده نکرده‌اید یا برایتان مناسب نیست، صرفا اگر چیزی هنوز باز نشده و در شرایط خوبی است نگهش دارید.

طبقه‌بندی کردن را شروع کنید.

طبقه بندی کردن وسایل برای سازماندهی حمام

برای سازماندهی حمام وسایل باقیمانده خود را بر اساس نوع طبقه‌بندی کنید: وسایل مربوط به دندان، مو، آرایشی، صابون، کمک‌های اولیه، وسایل کاغذی و بعد تصمیم بگیرید که چگونه به بهترین شکل این ملزومات حمام را در فضایی که دارید ساماندهی کنید.

یک کارشناس توصیه کرده است که برای سازماندهی حمام از باکس ها، سبدها یا سطل‌هایی با مش سیمی، اکریلیک یا پلاستیکی استفاده کنید. از کابینت‌های زیر سینک استفاده کنید و یا از دراورهای مخصوص استفاده کنید که لوازم تمیزکردن حمام را نگهداری کنید. می‌توانید در نزدیکی سینک از یک جعبه استفاده کنید که دارای رژلب‌هایی که روزانه استفاده می‌کنید باشد و با این کار تمیزکردن پیشخوان نیز آسان‌تر خواهد شد. همچنین می‌توانید از جعبه کفش یا سایر جعبه‌های کاغذی برای نگهداری وسایل آرایشی استفاده کنید و جلوه زیبایی نیز به فضا بدهید.

فضای ذخیره بیشتری ایجاد کنید.

هنگامی که فضای ذخیره بیشتری داشته باشید ساماندهی حمام آسان‌تر می‌شود، و این گاهی به معنای استفاده از خلاقیت در یک فضای کوچک است. برای انباشتن وسایلتان از سایر گوشه‌های حمام مخصوصا در پشت حمام و درهای کابینت نیز بهره ببرید. می‌توانید از سبدهای سیمی که روی در آویزان می‌شوند استفاده کنید که سشوار، فرکننده مو، اتوی مو و برس را نگه دارید. می‌توانید یک پایه عمودی نیز به کانتر خود استفاده کنید و از فضای عمودی خود نیز به خوبی بهره ببرید.

وان و دوش را فراموش نکنید! این فضا را به کمک سبدهای پلاستیکی و میله‌ پرده اضافی زیبا کنید. میله را در میان دستگیره‌های سبد پلاستیکی قرار دهید و از آن برای آویزان کردن وسایل مورد علاقه خود استفاده کنید مثلا وسایل حمام، شامپو و ژل دوش. به این روش خشک شدن آن‌ها تضمین می‌شود و منجر به جلوگیری از ایجاد نقاط مرطوب و شکل‌گیری قارچ یا کپک می‌شود.

برای سازماندهی حمام وسایل را آویزان کنید.

اجازه ندهید وسایل روی زمین یا پشت میز توالت باشند (در این صورت مرطوب می‌شوند و اصلا خوب به نظر نمی‌رسند). در عوض، از یک آویز استفاده کنید.

این آویز را در پشت درب حمام قراردهید و این آویز تعداد مناسبی از مجله‌ها و روزنامه‌ها (وسایل موجود در فضا) را نگه خواهد داشت و به سازماندهی حمام کمک شایانی می‌کند.هر چیزی بیش از این اضافی است. آن را دور بیاندازید.

منبع: realtor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *