حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی ارزان حمام برای آخر هفته

اگر منزل‌تان قلعه شما باشد، قطعا نمی‌خواهید تخت پادشاهی آن را نادیده بگیرید. اما آیا بازسازی ارزان حمام امکان‌پذیر است یا نیاز به هزینه بالایی دارد و شاید در حال حاضر این بودجه را نداشته باشید.

تا زمانی که پول کافی برای نصب تجهیزات پرهزینه مورد نیاز خود را فراهم کنید، می‌توانید تغییرات ارزان، آسان و سریعی ایجاد کنید که حمام خود را در طول یک آخر هفته ارتقا دهید.

اگر یک ساعت زمان دارید و از استفاده از ابزار متنفر هستید.

جلوه حمام خود را با تلاش حداقلی به وسیله بروزرسانی موارد دکوری مانند پرده حمام، حوله و پوشش کف (قالچه کف) تغییر دهید.

اگر درباره رنگ مورد علاقه خود مطمئن نیستید، با انتخاب یک پرده حمام شروع کنید. این اولین چیزی است که توجه مردم را جلب می‌کند و بیشترین تاثیر را خواهد داشت. یک پرده را رنگ‌های نسبتا خنثی انتخاب کنید، مثلا پرده سیاه و خاکستری یک انتخاب مناسب برای بازسازی ارزان حمام است.

سپس حوله و قالیچه انتخاب کنید. بیش از حد به این فکر نکنید که رنگ‌ها یا الگوها چگونه باهم هماهنگ می‌شوند. یک طرح رنگی کاملا هماهنگ فریاد می‌زند که دکور شما از مد افتاده است. در عوض، رنگ‌هایی انتخاب کنید که با پرده حمام شما به خوبی هماهنگ هستند. در این مورد، یک قالیچه خاکستری با پرده دوش خنثی هماهنگ می‌شود و حوله‌های آبی کمرنگ نیز رنگ‌های آرام‌بخشی برای فضا هستند.

حداقل دو حوله حمام بخرید و آویز حوله را فراموش نکنید. هیچ چیز مانند این‌که مهمانان شما مجبور شوند دستانشان را با حوله حمام خیس شما خشک کنند ناخوشایند نیست.

در نهایت، برای بازسازی ارزان حمام می‌توانید ست سرویس بهداشتی اضافه کنید که همه چیز را به خوبی به هم مرتبط کند. یک جاصابونی درجه یک و یک جامسواکی فلزی و زیبا میز توالت شما را ارتقا خواهد داد.

سطل زباله چه طور؟ اول این‌که همیشه باید یک سطل زباله در حمام خود داشته باشید و در ثانی همیشه باید درب داشته باشد. شما برخی موارد شخصی را در سطل زباله می‌اندازید و هیچ مهمانی نمی‌خواهد در آن حد درباره شما بداند مگر اینکه بخواهند درمیان کابینت‌های دارویی بگردند.

یک سطل زباله ساده و مناسب گران است اما ظاهر باریک آن باعث می‌شود بتوان در هر کنج تنگی آن را قرار داد و درب آن را به راحتی و بدون تلاش بست. ارزشش را دارد!

اگر برای بازسازی ارزان حمام سه ساعت زمان دارید و از استفاده از ابزار متنفر هستید.

به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید و سراغ بخش تجهیزات اداری بروید. بله همین درست است. صرفا به این خاطر که چیزی قرار است روی میز قرار بگیرد به این معنی نیست که مورد مناسبی برای ساماندهی حمام شما نباشد. یک جعبه ساماندهی میزکار برای نگهداری کاغذ و خودکار طراحی شده است. حالا تصور کنید از این جعبه برای نگهداری براش‌های آرایشی و تیوب‌های برق لب استفاده کنید.

فضای ذخیره اندک زیر میزتوالت کوچک را به کمک دراور و قفسه‌های زیر سینک به حداکثر برسانید.استفاده از کشوها و باکس‌های مناسب به شما کمک کند تا فضای مناسبی برای وسایل مختلف داشته باشید.

یک قفسه بازشونده ایده خوبی برای آشپزخانه و حمام است. می‌توانید با نگهداری آیتم‌ها در دو سطح، گنجایش یک کابینت بدون قفسه را دو برابر کنید.

ضمن اینکه در حال تهیه آیتم‌هایی از موارد اداری هستید، به دنیال وسایلی که برای سایر اتاق‌ها هستند اما می‌توانند انتخاب‌هایی عالی برای بازسازی ارزان حمام شما نیز باشد. آن قفسه‌های تحسین‌برانگیزی که در گوشه قرار می‌گیرند به معنای نگهداری ظرف چینی در اتاق پذیرایی‌تان است؟ آن را به عنوان یک فضای ذخیره برای دستمال‌توالت‌ها و حوله‌های رولی در نظر بگیرید.

اگر یک روز وقت دارید و می‌دانید که لنگر دیوارخشک چیست؟

وقتش است که جعبه ابزار خود را بیرون بیاورید! پروژه‌های ساده زیادی هست که می‌توانید در طی یک روز تکمیل کنید.

بهترین روش برای بازسازی ارزان حمام این است که بی‌نظمی‌ها را پنهان کنید. یک کابینت دیواری بالای میز توالت وسایل شما را نگه می‌دارد و فضای کف ارزشمندی نیز اشغال نمی‌کند. به جای یک قفسه باز، یک مورد با درب‌های زیبا انتخاب کنید.

قفسه فایلی برای یک مسئول پذیرش بیشتر استفاده می‌شود اما در حقیقت: شما در حمام نیز چیزی می‌خوانید. آن را روی دیوار آویزان کنید و برای نگهداری مجلات از ان استفاده کنید.

دیوارهای صاف کسل‌کننده هستند. موارد جذابی را با استفاده از تخته‌های چوبی برای پوشش دیوار به دیوار اضافه کنید. می‌تواند از پنل‌های چوبی استفاده کنید اما برای افرادی که کمتر توانایی کار دستی دارند، کیت‌های چوبی موجود است.

آیا قفسه رختشویی شما در اتاق خوابتان و زیر پرتره عروسی شماست، به این دلیل که جای دیگری برای آن ندارید؟

این قفسه را از اتاق خواب خارج کنید و در حمام قراردهید. قفسه قابل جمع شدن هم می‌تواند در معرض دید قرار بگیرد و هم پنهان شود. علاوه بر این، قلاب‌هایی برای آویزان کردن حوله دست و دستمال و قفسه‌ای در بالا برای ذخیره فضای بیشتری است.

اگر لبه‌های وان حمام شما پر از بطری‌های شامپویی است که به دقت در حالت تعادل قرار گرفته‌اند، یک قفسه گوشه‌ای دوش نصب کنید. می‌توانید در 15 دقیقه و بدون هیچ ابزاری آن را نصب کنید. هزینه زیادی صرف این موارد نکنید. هرچقدر هم که ادعای مقاومت داشته باشند، باید هر سه سال یکبار یا در همین حدود، آن‌ها را جایگزین کنید.

دستگیره‌های قدیمی کابینت و کشوهای دراور را بروز کنید. این موارد هزینه زیادی ندارد و به راحتی لامپ نصب می‌شوند.

برای مواردی که آرایش نمی‌کنید تعدادی لامپ اتمسفریک به فضا اضافه کنید- نورپردازی کم حال و هوای خوبی می‌دهد و گرد و غبار را پنهان می‌کند. نصب نورپردازی زیر کابینت آسان است.

در نهایت بازسازی ارزان حمام نیازمند هنر است. به دلیل رطوبت در حمام نمی‌توانید موارد گران قیمت و مهم را آویزان کنید اما می‌توانید وسایل هنری ارزان را در هرجایی آویزان کنید. و اوقات خوبی با آن داشته باشید! ما همه می‌دانیم برای چه در حمام هستید پس شاید بهتر باشد حس شوخ‌طبعی خود را نیز استفاده کنید.

اگر برای بازسازی ارزان حمام یک آخرهفته کامل فرصت دارید و می‌خواهید تغییر بزرگی ایجاد کنید.

می‌تواند موارد هنری و دکوری را تنها در یک روز آویزان کنید. اما اگر یک آخر هفته کامل زمان داشته باشید چه؟ در روز اول دیوارها را دوباره رنگ کنید. برای فضای حمام یک رنگ خاکستری کمرنگ یا پاستلی انتخاب کنید (مثل آبی خاکستری یا آبی کمرنگ).

یا اینکه از رنگ‌ها به صورت بی‌پروا استفاده کنید زیرا در چنین اتاق کوچکی می‌توانید از رنگ‌ها به خوبی استفاده کنید. یک رنگ قرمز پررنگ، سبز پررنگ یا بنفش تیره را امتحان کنید. با هزینه کمتر از چند دلار می‌توانید به این شکل یک تغییر اساسی به جلوه حمام خود بدهید. بگذارید رنگ در طول شب خشک شود و اکسسوری و فضای ذخیره را در روز دوم اضافه کنید.

رطوبت زیادی در فضا وجود دارد و فن خروج هوا نیز وجود ندارد؟ چند توصیه: درب یکنواخت حمام را با یک درب دارای منفذ جایگزین کنید. این درب سطحی از خصوصی بودن را تامین می‌کند و اجازه خروج هوا را نیز می‌دهد.

یا یک رطوبت‌گیر کوچک نصب کنید. این مورد به قدر کوچک است که مهمانان آن را نمی‌بینند و بی صدا نیز کار می‌کند. من در حمام خود از این مورد استفاده می‌کنم و شاهد کاهش لکه‌های نارنجی روی پرده حمام خود بوده‌ام.

منبع: realtor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *