حمام و سرویس بهداشتی

معرفی چند ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

اهمیت دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

شاید در گذشته توجه زیادی به دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نمی‌شد اما امروزه دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با اهمیت دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی آشنا کنیم سپس چند ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی را به شما معرفی کنیم که برای ساخت یک دکوراسیون خاص ، از آن‌ها بهره بگیرید.

حمام و سرویس بهداشتی دو قسمت مهم در منزل هستند که باید به دکوراسیون آن‌ها توجه کنید زیرا قسمت‌های پر رفت و آمد منزل هستند. اگر به دکوراسیون این قسمت‌ها توجه نکنید و به زیبایی آن اهمیت ندهید، به دکوراسیون کلی منزل خود ضربه خواهید زد.

اگر دقت کنید مهمان‌هایی که به منزلتان می‌آیند ممکن است به اتاق خواب شما نروند اما به احتمال زیاد برای شستن دست‌ها هم که شده به سرویس بهداشتی خواهند رفت و آن را می‌بینند. پس بهتر است هنگام خرید وسایل برای سرویس بهداشتی و حمام دقت زیادی داشته باشید و لوازمی شیک و ماندگار تهیه کنید که بتوانید مدت‌ها از آن استفاده کنید. فقط کافیست چند ایده کاربردی را بکار گیرید، بعد از آن صاحب یک سرویس بهداشتی و حمام لوکس خواهید شد که مورد توجه همگان قرار می‌گیرد.

همه‌ی افراد میل به زیبایی و کمال دارند و دوست دارند که همواره زیباترین و بهترین وسایل، لباس‌ها، دکوراسیون‌ها و … را داشته باشند. پس نهایت تلاش خود را بکار گیرید که بهترین و زیباترین دکوراسیون منزل را داشته باشید.

چند ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

همانطور که به اهمیت دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی پی بردید، بهتر است با اجرای چند ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی یک دکوراسیون لوکس و زیبا بسازید. برخی از این ایده‌های بی نظیر به صورت زیر می‌باشند:

1. نورپردازی اصولی

نورپردازی داخل حمام و سرویس بهداشتی بسیار مهم می‌باشد و توجه به آن یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام وسرویس بهداشتی است. همانطور که می‌دانید معمولا همه‌ی حمام‌ها و سرویس ‌بهداشتی‌ها دارای یک پنجره کوچک هستند یا اینکه اصلا پنجره ندارند. این موضوع باعث شده است که این محیط‌ها نور کافی نداشته باشند. برای اینکه یک نورپردازی اصولی داشته باشید ، بهتر است در دو طرف آینه از دیوارکوب‌هایی با لامپ سفید استفاده کنید که این کار باعث می‌شود که نور محیط بیشتر شود، هنگامی که به خودتان در آینه نگاه می‌کنید تصویری واضح و روشن خواهید دید که هیچ گونه سایه‌ای ندارد و زیبایی را به محیط شما هدیه می‌دهد.

استفاده از لامپ در دو طرف آینه

البته توجه داشته باشید که اگر امکان نصب این دیوارکوب‌ها وجود ندارد می‌توانید یک لامپ افقی را در قسمت بالای آینه نصب کنید.

توجه به این نکته هم حائز اهمیت است که برای نورپردازی قسمتی از حمام که دوش یا وان در آن قرار دارد بهتر است از چراغ‌های سقفی توکار استفاده کنید. به نور پردازی به عنوان یک ایده کاربردی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

2. استفاده از شیرآلات زیبا

استفاده از شیرآلات زیبا هم یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است که نباید از آن غافل شد. شیرآلات نقش بسیار مهمی در دکوراسیون دارند و بهتر است از شیرآلات مقاوم و زیبا استفاده کنید. البته بهتر است شیرآلات را با توجه به سبک دکوراسیونی که دوست دارید انتخاب کنید.

به طور مثال اگر به دکوراسیون مدرن علاقه دارید بهتر است از شیرآلات استیل یا کروم استفاده کنید که دارای طراحی ساده با خط‌های مستقیم هستند. اگر به سبک‌ کلاسیک علاقه دارید بهتر است از شیرآلات برنج یا نیکل استفاده کنید که زیبایی خاصی دارند و حمام و سرویس بهداشتی شما را به زیبایی تغییر می‌دهند.

برای هماهنگی و زیبایی بیشتر دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی، می‌توانید همه‌ی شیرها را از یک جنس و یک مدل خریداری نمایید.

3. انتخاب رنگ مناسب

اگر بخواهیم یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی معرفی کنیم که تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد ،  بهتر است به رنگ‌ها اشاره کنیم. آری رنگ‌ها که باعث روح بخشیدن به هر محیطی می‌شوند و اگر انتخاب درستی داشته باشید می‌توانید یک فضای دل‌انگیز و زیبا داشته باشید. برای انتخاب رنگ بهتر است  طبق یک قانون مهم که طراحان دکوراسیون داخلی از آن استفاده می‌کنند رنگ‌ها را مشخص کنید. به این صورت که از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید یعنی حدود 60 درصد فضا را به این رنگ اختصاص دهید. معمولا رنگ اصلی را روشن در نظر می‌گیرند که جلوه‌ی بیشتری به فضا می‌دهد.

توجه داشته باشید که بهتر است رنگ دیوارها و سقف یا کف حمام را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید و مطمئن باشید که این ایده یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی شما خواهد بود.

رنگ اصلی آبی

بعد از انتخاب رنگ اصلی، باید حدود 30 درصد از محیط را با یک رنگ ثانویه مشخص کنید. رنگ ثانویه باید یک رنگ نزدیک به رنگ اصلی داشته باشد و قسمت‌هایی مانند سقف یا کف ، وان ، پرده حمام و … را می‌توانید به رنگ ثانویه انتخاب کنید.

بعد از مشخص کردن رنگ ثانویه بهتر از یک رنگ شاد و جذاب برای حوله ، جای مایع ، جای صابون و … استفاده کنید که زیبایی محیط شما را تکمیل کند. توجه داشته باشید که فقط 10 درصد از فضا برای این کار کافی است. این ایده کاربردی که گفته شد بسیار تاثیرگذار و مهم است.

ترکیب رنگ‌های زیبا

4. استفاده از کابینت روشویی

یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی که معمولا از آن استفاده می‌کنند، استفاده از کابینت روشویی می‌باشد که زیبایی خاصی به محیط شما می‌بخشد و علاوه بر زیبایی که دارد، کاربردهای فراوانی دارد. به طور مثال: به مرتب بودن محیط شما کمک می‌کند ، باعث می‌شود که از فضای کوچک زیر روشویی نهایت استفاده را ببرید و کار شست و شو را برای شما راحت می‌کند.

برای انتخاب روشویی دقت داشته باشید که یک روشویی با کیفیت و مقاوم تهیه کنید که علاوه بر ماندگاری که دارد ، دارای طراحی زیبا هم باشد.

برای تهیه کابینت روشویی توجه داشته باشید که یک کابینت روشویی با کیفیت تهیه کنید که بتوانید مدت طولانی از آن استفاده کنید. بهترین گزینه برای خرید شما ، کابینت روشویی دلفین می‌باشد که در کیفیت و کارایی نظیر ندارد و یکی از بهترین برند‌های ایرانی می‌باشد که به تولید محصولات بهداشتی زیبا و با کیفیت می‌پردازد. توجه داشته باشید که خرید محصولات ماندگار دلفین هم می‌تواند یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی باشد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

ست کابینت و روشویی دلفین مدل R55 | دلفین

 5. کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی وقسمت‌هایی از حمام یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است که روحی تازه به فضای کوچک شما می‌بخشد. کاغذ دیواری می‌تواند زیبایی محیط شما را چندین برابر کند. انتخاب رنگ آن بستگی به سلیقه خودتان دارد.

 ممکن است فکر کنید که استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی کار عجیب یا غیر ممکنی می‌باشد اما بهتر است بدانید که بهترین مکان برای نصب کاغذ دیواری می‌باشد زیرا این محیط کوچک هیچ گونه پوشش اضافه یا مبلمان و لوازم خاصی ندارد و می‌توانید هر طرح و رنگی که دوست داشتید را برای این محیط تهیه کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

استفاده از کاغذ دیواری

6. استفاده از آینه

یک ایده کاربردی در دکوراسیون که معمولا همگان از آن استفاده می‌کنند، استفاده از آینه می‌باشد که یک عضو مهم در سرویس بهداشتی و حمام می‌باشد.

آینه‌ها در هر محیطی که باشند نور و درخشش را با خود به ارمغان می‌آورند و محیط را دلبازتر از گذشته نشان می‌دهند. آینه در حمام و سرویس بهداشتی علاوه بر زیبایی که دارد، کابرد های فراوانی هم دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

آینه‌ها در انواع گوناگونی ساخته شده‌اند که انتخاب نوع آن بستگی به سلیقه شما دارد. در انتخاب آینه مورد نظر دقت داشته باشید که یک آینه مقاوم و ماندگار تهیه کنید. آینه‌های دلفین مانند الماس‌های درخشنده‌ای هستند که ماندگاری بالایی دارند و در مدل‌های مختلفی ساخته شده‌اند ، مدل‌های زیبایی که مورد توجه همگان قرار می‌گیرد.

آینه نوری دلفین مدل N-OV-70 | دلفین

7. استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان در سرویس بهداشتی یا حمام یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می‌باشد که آرامش را به شما هدیه می‌دهد و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی محیط شما دارد.

درست است که این محیط‌های کوچک نور زیادی ندارند اما می‌توانید با انتخاب گیاهانی که مخصوص فضاهای بسته هستند و به نور کمی نیاز دارند ، محیط خود را سرشار از آرامش کنید ، آرامشی ناب که از وجود گیاهان زنده و سبز اطراف به وجود می‌آید.

8. استفاده از تابلو

استفاده از تابلو هم یک ایده کاربردی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می‌باشد که فضای شما را بسیار شیک و زیبا خواهد کرد. با انتخاب تابلوهای زیبایی که مناسب این محیط‌ها هستند می‌توانید یک محیط بی نظیر بسازید که بسیار آرامش بخش و خاص باشد.

با انجام این چند ایده کاربردی که گفته شد می‌توانید یک دکوراسیون خاص داشته باشید و از آن لذت ببرید.

برای ساخت دکوراسیون خود و تهیه لوازم آن می‌توانید از محصولات مرغوب و ایرانی دلفین استفاده کنید و این محصولات با کیفیت را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *