حمام و سرویس بهداشتی

استفاده بهینه از حمام کوچک

حمام کوچک خود را با این قفسه‌های مفید برای بهره بردن از فضا، کابینت‌ها و المان‌های سازمان‌دهنده دیوار مرتب کنید.

وقتی حمام خودتان را تمیز می‌کنید، تنها در صورتی متناسب و خوب خواهد بود که سعی کنید به تمیزترین اتاق منزلتان تبدیل شود. این یعنی هیچ آشفتگی در کانتر نباشد، حوله روی کف نباشد یا سیم‌ها و کابل‌ها مشخص نباشند. برای هر چیز اعم از وسایل آرایشی و بهداشتی، پارچه‌ها و حوله‌های اضافی و … مکان مشخصی ایجاد کنید و هر چیز ضروری و مورد نیاز را با این ایده‌ها در دسترس خود قرار دهید. بیشتر این ایده‌ها را می‌توانید خودتان اجرا کنید یا به راحتی بخرید و برای فضاها و مدل‌های مختلف نیز مناسب هستند، بیش‌تر این ایده‌ها در یک چیز مشترک هستند: بیش‌ترین بهره را از فضای عمودی می‌برند (به بالای در، داخل دوش و زیر سینک فکر کنید) و از کابینت، قفسه یا سایر سازمان‌دهنگان برای حمام کوچک استفاده می‌کنند.

در ارتفاع‌های مختلف بالا و پایین حمام کوچک خود قلاب آویزان کنید.

نصب قلاب در ارتفاع‌های مختلف حمام کوچک

احتمالا فضای زیادی در کانتر یا قفسه ندارید که بخواهید از آن  استفاده کنید اما می‌توانید قلاب‌هایی روی دیوار برای آویزان کردن حوله، لباس و هر چیز دیگری در نظر بگیرید. از قلاب‌هایی با طیف رنگی فلزی استفاده کنید که کمی به فضای حمام کوچک خود جلوه بدهید.

یک قفسه در بالای درب اضافه کنید.

استفاده از قفسه در بالای درب حمام

این ایده مخصوصا برای کسانی که کمد پارچه‌ای ندارند مناسب است، یک قفسه محکم روی قاب درب وصل کنید و حوله‌ها را در دسترس قرار دهید. فقط یک صندلی پله‌دار در نزدیکی آن داشته باشید.

از یک سبد که کاربری دیگری دارد در حمام کوچک استفاده کنید.

استفاده از سبد در حمام کوچک

سبد یا قفسه‌ای که بطری‌هایتان را در آن قرار می‌دهید می‌تواند مکان مناسبی برای لباس‌های پارچه‌ای در پایین، حوله، دستمال توالت و لباس‌های شستنی در سبدها و قرار دادن لوازم آرایش در قسمت بالایی قفسه باشد.

استفاده از باکس‌های آهن‌ربایی

این‌ها را در داخل کابینت دارو حمام کوچک خود قرار دهید که براش‌ها و همه چیز را جمع و جور کنید- دیگر لازم نیست کیف رژلب‌هایتان را زیر و رو کنید تا رنگ موردعلاقه خود را پیدا کنید

یک نردبان برای نگهداری وسایل در حمام کوچک خود را امتحان کنید.

استفاده از نربان در حمام کوچک

نردبان برای آویزان کردن حوله‌ها، سبدهایی پر از دستمال توالت‌های اضافی فراهم می‌کند اما زیاد از دیوار بیرون‌زدگی نخواهد داشت و برای حمام کوچک ایده‌آل است.

چوب آویز بطری افشانه

چوب آویز بطری افشانه

با یک آویز چسبی می‌توانید پاک‌کننده‌هایی که زیاد استفاده می‌کنید را در دسترس خود قرار دهید.

مواردی که هر روز استفاده می‌کنید را در یک سینی قرار دهید.

استفاده از سینی در حمام کوچک

همه ما این اشتباه را انجام می‌دهیم که اسپری و محصولات مورد علاقه خود را به جای اینکه در کابینت دارو بگذاریم روی سینک رها می‌کنیم. موارد مورد علاقه خود را در دسترس قرار دهید و با یک سینی ساده آن‌ها را مرتب کنید.

لوازم آرایش خود را در حمام کوچک چرخشی کنید.

لوازم آرایش خود را در حمام کوچک چرخشی کنید.

این وسیله می‌چرخد و می‌توانید کارهای زیبایی روزانه خود را سریع‌تر انجام دهید. فضای عمودی آن نیز فضای محدود کانتر شما را به حداکثر می‌رساند. بطری و اسپری‌ها را در پایین و براش‌ها را در بالا قرار دهید.

لوازم تمیز کردن را در یک جا و کنار هم قرار دهید.

کنار هم قرار دادن مواد شوینده و لوازم بهداشتی در حمام کوچک

وسایل تمیز کردن حمام را در یک مکان و کنار هم قرار دهید که فضای شما تمیز و درخشان باقی بماند

وسایل الکترونیکی را در حمام کوچک خود نزیدک خروجی برق نگه دارید.

نگهداری وسایل الکترونیکی در نزدیکی خروجی برق

با حجم زیاد سیم و کابل خداحافظی کنید. وسایل الکترونیکی بهداشتی و آرایشی خود را نزدیک خروجی برق و روی قفسه نگه دارید.

حوله‌ها را در سبد قرار دهید.

استفاده از سبد برای حوله ها

با قرار دادن حوله‌های رول شده در سبدهای بامزه در زیر میز توالت خود، این مشکل را به یک راه‌حل تبدیل کنید. هم مطابق مد است و هم کاربردی است.

وسایل مربوط به مو را در حمام کوچک خود به طور مرتب و سازماندهی شده نگه دارید.

سازماندهی وسایل در حمام کوچک

راهی می‌خواهید که مطمئن شوید اتو موی شما تمام روز به برق وصل نباشد و حتی بدتر این‌که تمام روز روشن نماند؟ یک فضای ذخیره‌سازی طراحی شده داشته باشید.

با دستمال توالت هوشمندانه برخورد کنید.

با دستمال توالت هوشمندانه برخورد کنید.

فرض ما این است که مساحت فضای حمام شما کم است. اگر این‌طور است فضا را با جای دستمال‌توالت‌های ایستاده هدر ندهید. به جای آن چند رول دستمال را در یک سبد در بالای توالت قرار دهید. راحت و بامزه!

در حمام کوچک خود چیزها را به صورت دوتایی از میله آویزان کنید.

سازماندهی حمام

به جای اینکه فضای لبه وان و جلوی تهویه را اشغال کنید، از یک میله دوم که در نزدیکی دیوار قرار می‌دهید استفاده کنید. قلاب‌های s شکل برای نگهداری خیلی از چیزها و گاها چیزهای ریز مناسب هستند.

شلف

استفاده از شلف در حمام کوچک

فضایی که بلااستفاده مانده بود را با اضافه کردن شلف در ارتفاع به یک فضای ذخیره تبدیل کنید. این شلف ها کیفیت و زیبایی بالایی دارند و به فضای حمام کوچک شما روح می‌بخشند.

از درهای کابینت درحمام کوچک خود استفاده کنید.

استفاده از فضای پشت درب کابینت

پشت درهای کابینت خود را فراموش نکنید. اتو مو، سشوار و براش‌های خود را در دسترس قرار دهید طوری که در معرض دید نیز نباشند، می‌توانید آن‌ها را مستقیما به پشت درب کابینت وصل کنید

سبدها را در همه‌جا قرار دهید.

سبد برای زیبایی حمام کوچک

از سبدهای آویزان یکنواخت استفاده کنید و آن‌ها را جلا دهید و آیتم‌هایی که زیاد زیبا نیستند را از نظر پنهان کنید (منظورمان همان دستمال توالت‌های اضافی است).

محصولات اضافی را در حمام کوچک خود روی یک صفحه گردان قرار دهید.

دسترسی وسایل در حمام کوچک

با نگه داشتن بطری‌ها روی یک سینی می‌توانید شامپوی اضافی را بدون دست زدن به دستمال‌های تمیز پیدا کنید. علاوه بر این، می‌توانید چیزی که می‌خواهید را در یک نگاه پیدا کنید.

سبدهای معکوس را امتحان کنید.

سبدهای معکوس در حمام کوچک

برای جلوه‌ای زیبا از قفسه‌های یا سبدهای معکوس استفاده کنید که برای نگهداری مواردی مانند حوله‌ها و سایر وسایل نیز مناسب هستند.

نوارهای آهنربایی نصب کنید.

نوارهای آهنربایی نصب کنید.

پیدا کردن سنجاق و موچین و چنین وسایلی در فضایی بهم ریخته سخت است. این وضع آشفته را با استفاده از یک نوار آهنربایی در حمام کوچک خود مرتب کنید که وسایلتان روی کانتر نیز قرار نگیرند و به آن برخورد نکنند.

استفاده از قفسه های رولی

سازماندهی حمام

اگر تغییر مدل حمام و خریدن یک میز توالت جدید در توانتان نیست، این قفسه رولی را امتحان کنید. دو قفسه و دو سبد فضای ذخیره زیادی به شما می‌دهند و زنده نیز به نظر نمی‌رسد.

در حمام کوچک خود قفسه‌های مخفی نصب کنید.

استفاده از قفسه مخفی در حمام کوچک

سورپرایز! این آینه‌ی قدی چیزی بیش از یک آینه است، این آینه درون خود یک کمد پنهان پر از وسایل حمام دارد.

دراور در زیر سینک قرار دهید.

دراور در زیر سینک قرار دهید.

کشوهای دارای برچسب می‌توانند هر چیزی را ساماندهی کنند. چند کشو را برای استفاده آتی خالی بگذارید یا این‌که با تغییر نیازهایتان برچسب‌ها را عوض کنید.

قفسه‌های بیشتری استفاده کنید.

قفسه‌های بیشتری استفاده کنید.

دفعه بعد که برای خرید یک قفسه رفتید سه تا بخرید، یکی برای وان و دو تا برای زیر سینک. آن‌ها اندازه مناسبی نیز برای بطری‌های شامپو دارند.

منبع: goodhousekeeping

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *